Hoşgeldiniz  

Döşemealtı Güreş Takımı kampa girdi

Deniz Porsuk | 14 Haziran 2017 | Antalya Haber, Gündem, Spor, Yaşam A- A+

Döşemealtı Güreş Takımı kampa girdi

KIRKGÖZ Döşemealtı Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Güreş Takımı, temmuz ayında yapılacak olan 656’ncı Tarihi Kırkpınar Yağlı Pehlivan güreşleri öncesi Döşemealtı’nda ve Korkuteli’nde iki ayrı kamp programına başladı. 20 gün sürecek kampın ardından kafile 10 gün de Edirne’de kamp yapacak.

Antrenör Kemal Yıldız yönetimindeki başpehlivanlar Orhan Okulu, İsmail Koç, Serkan Serttürk, Ali Altun, Döşemealtı Belediyesi Güreş takımı kadrosuna yeni dahil olan Hüseyin Gümüşalan, Okan Acar, Mustafa Okulu ve Bilal Kıvrak kampın ilk yağlı antrenmanını Yeniköy stadyumunda gerçekleştirdi.

TAKIMIN NEŞE KAYNAĞI ORHAN OKULU

Kırkpınar öncesi son hazırlık kampına giren Kırkgöz Döşemealtı Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Güreş Takımı saat 10.00’da ilk yağlı antrenmanına çıktı. Takımın neşe kaynağı ise Orhan Okulu oldu. Okulu, antrenman öncesi Yeniköy stadyumunda çim biçme aracına binerek saha içinde tur attı. Bir ara hocası Kemal Yılmaz’ı da yanına alan Başpehlivan Okulu, yaptığı şakalarla takım arkadaşlarının neşe kaynağı oldu.

Kampın ilk yağlı antrenmanı yaklaşık iki saat sürdü, formda oldukları gözlenen pehlivanlar 1 saate yakın süre güreşti. Orhan Okulu ile İsmail Koç’un yaptığıve 55 dakika süren güreşin kazananı Okulu olurken, yine Başpehlivan Serkan Serttürk yeni takım arkadaşı başaltı pehlivanı Hüseyin Gümüşalan ile 40 dakika güreş tuttu. Güreşlerin ardından taktik ağırlıklı çalışan pehlivanlar aşırı sıcaklar nedeniyle zaman zaman zor anlar yaşadı. Saha sulamada kullanılan fıskiyenin altına giren İsmail Koç burada serinlemeye çalıştı.

2015 yılı Tarihi Kırkpınar Başpehlivanı Orhan Okulu, “Kadromuz yeni transferlerle güçleniyor. Çok iddialı bir takım olduk. Başpehlivanlar İsmail Koç, Serkan Serttürk, Ali Altun, Başaltında Hüseyin Gümüşalan, Mustafa Okulu ve Okan Acar antrenörümüz Kemal Yılmaz nezaretinde yoğun bir antrenman programı uyguluyor. Şu an tek hedefimiz Edirne’den altın kemeri Döşemealtı’na getirmek. İlçemize bu sevinci yaşatmak istiyoruz ve bunu başaracak güçteyiz” dedi.

ER MEYDANLARININ İKİZ KULELERİ

Kırkgöz Döşemealtı Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Güreş Takımı kadrosuna sezon başında katılan 1 metre 96 santim boyundaki Başpehlivan İsmail Koç ile önceki gün 1 yıllık sözleşme yaparak kadroya dahil olan 2 metre boyundaki Başaltı Pehlivanı Hüseyin Demiralan, er meydanlarının en uzun boylu pehlivanları arasında yer alıyor.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle