Hoşgeldiniz  

Döşemealtı Belediyesi’nden Önce kaldırım sonra sıcak asfalt

Deniz Porsuk | 20 Şubat 2017 | Antalya Haber, Gündem A- A+

Döşemealtı Belediyesi’nden Önce kaldırım sonra sıcak asfalt

Döşemealtı Belediyesi, İlçenin nüfus bakımından yoğun olduğu Yeniköy Mahallesi Kazım Karabekir Caddesi’ndeki 3 kilometrelik mevcut yolun eskiyen ve bozulan asfaltını kaldırıp geri dönüşüme gönderdi. Cadde, sıcak asfalt çalışmalarının tamamlanmasının ardından tekrar hizmete açılacak. Öte yandan yolun her iki tarafına, Belediye’nin tesislerinde üretilen parke taşlarıyla kaldırım yapıldı.

Döşemealtı Belediyesi’nin ilçe genelinde başlattığı kaldırım, kilit taşı döşeme ve yeni yol çalışmaları aralıksız devam ediyor. Belediye ekipleri, daha önce araçların geçtiği yolu kullanmak zorunda kalan vatandaşlar için Yeniköy Mahallesi Kazım Karabekir Caddesi’nde 2.5 metre genişliğinde kaldırım yaptı. 3 kilometrelik yolun her iki tarafına da belediyenin kendi tesislerinde üretilen parke ve bordür taşları kullanılarak kaldırım yapıldı.

1500 Ton Asfalt dökülecek…

Yeniköy Mahallesi Kazım Karabekir Caddesi’nde kaldırım çalışmalarının ardından bozulan ve eskiyen asfaltın yenilenmesi içinde çalışma başlatıldı. Döşemealtı’nda yol çalışmalarında ilk kez kullanılan ve freze adı verilen asfalt kazıma makinesiyle, eskiyen asfalt kazınarak geri dönüşüme gönderildi. Kazıma çalışmalarının ardından yol 1500 ton sıcak karışım asfaltla kaplanarak tekrara hizmete açılacak.

Başkan Genç, mahalle sakinleriyle görüştü…

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, yol yapım çalışmalarının yapıldığı Kazım Karabekir Caddesi’ne gelerek görevlilerden bilgi aldı. Belediye Meclis Üyesi Ahmet Şimşek ile birlikte çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Turgay Genç, mahalle sakinleriyle bir süre sohbet edip, istek ve sorunları dinledi.

Eskiyen asfalt geri dönüşüme gönderiliyor…

Caddenin kaldırımını tamamlayıp hizmete sunduklarını hatırlatan Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, ” Bu caddemizin asfaltında da bozulmalar vardı. İlk önce asfaltı freze makinesi ile kazıyoruz. Bu şekilde hem yolun yükselmesinin önüne geçmiş oluyoruz hem de daha kaliteli asfaltlama yapılmasına imkan sunuyoruz. Eski asfaltı da yeniden değerlendirilerek, yol yapım maliyetlerini azaltıyoruz” dedi.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle