Hoşgeldiniz  

Doktor adayları beyaz önlük giydi

Deniz Porsuk | 10 Ekim 2017 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

Doktor adayları beyaz önlük giydi

AKDENİZ Üniversitesi (AÜ) Tıp Fakültesi’nin 380 birinci sınıf öğrencisi düzenlenen törenle ‘Beyaz Önlük’ giyerek hekimlik yolunda ilk adımlarını attı.

AÜ Atatürk Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen törene, İl Sağlık Müdürü Dr. Ünal Hülür, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erol Gürpınar, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gülay Özbilim, AÜ Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Bülent Aydınlı, Antalya Tabip Odası Başkanı Dr. Adnan İş ile öğretim üyeleri, öğrenci velileri ve öğrenciler katıldı.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erol Gürpınar, törendeki konuşmasında üniversitelerin 3 temel görevi olduğunu, bunların eğitim, araştırma ve hizmet verme olduğunu söyledi. Bu alanlarda üniversitenin ve Tıp Fakültesinin önemli ve öncü bir konumda olduğunu kaydeden Prof. Dr. Gürpınar, “Tıp Fakültemiz Ulusal Tıp Eğitimi akreditasyon kurulu tarafından verilen belgeyi ülkemizde ilk alan fakültelerden biri olarak kalitesini kanıtlamıştır” dedi.

AKADEMİK TEŞVİKTE ÜÇÜNCÜ SIRADA

Tıp fakültesinin Akademik Teşvik sıralamasında 3’üncü olduğunu anlatan Prof. Dr. Erol Gürpınar, “Hizmet verme konusunda ise üniversite hastanemiz dünyanın her yerinden hastalara sunduğu sağlık hizmeti ile bölgemizin ve ülkemizin önemli sağlık kuruluşlarından biri haline gelmiştir. Tüm bu önemli başarıları, eğitim kalitesi ve uygulama alanlarıyla öğrencilerimiz Türkiye’nin sayılı üniversitelerinden ve fakültelerinden birinde eğitim alarak geleceğin başarılı doktorlarından olacaklar” diye konuştu.

Bu yıl birinci sınıfta okuyan 380 öğrencinin beyaz önlük giydiğini ifade eden Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gülay Özbilim ise “Bugün giydiğiniz bu beyaz önlükle hekimlik mesleğine ilk adımı atacaksınız. Beyaz önlüğü giydiniz günden itibaren ömür boyu bu sorumluluğu üstleneceksiniz. Hedefiniz etik ve ahlaki değerlere bağlı, bilimsel acıdan güçlü, Atatürk gençliğine yakışır çağdaş bir hekim olarak yetişmeniz olsun. Sizlerden dileğim beyaz önlüğünüzü bir ömür boyu gururla taşımanızdır” dedi.

Tören protokol ve öğretim üyeleri tarafından öğrencilere beyaz önlük giydirilmesiyle sona erdi.

FOTOĞRAFLI

DHA-Bölge – Türkiye-Antalya – ANTALYA

Foto 1 indir

AKDENIZ UNIVERSITESI (AU) TIP FAKULTESI'NIN 380 BIRINCI SINIF OGRENCISI DUZENLENEN TORENLE 'BEYAZ ONLUK' GIYEREK HEKIMLIK YOLUNDA ILK ADIMLARINI ATTI.(FOTO:ANTALYA-DHA)
indir

Foto 2 indir

AKDENIZ UNIVERSITESI (AU) TIP FAKULTESI'NIN 380 BIRINCI SINIF OGRENCISI DUZENLENEN TORENLE 'BEYAZ ONLUK' GIYEREK HEKIMLIK YOLUNDA ILK ADIMLARINI ATTI.(FOTO:ANTALYA-DHA)
indir

Foto 3 indir

AKDENIZ UNIVERSITESI (AU) TIP FAKULTESI'NIN 380 BIRINCI SINIF OGRENCISI DUZENLENEN TORENLE 'BEYAZ ONLUK' GIYEREK HEKIMLIK YOLUNDA ILK ADIMLARINI ATTI. (EROL GURPINAR) (FOTO:ANTALYA-DHA)
indir

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle