Hoşgeldiniz  

Devlet Hastanesi’ne yeni cihazlar alındı

SEMİH KÖKEN | 27 Kasım 2019 | Gündem, Kemer Güncel, Siyaset, Yaşam A- A+

Devlet Hastanesi’ne yeni cihazlar alındı

KEMER Devlet Hastanesi’ne başta üroloji, göz, kadın doğum, çocuk ve KBB olmak üzere diğer branşlarda da kullanılacak yeni tıbbi cihaz alımları yapıldı.Cihazların kullanıma alınması için Kemer Kaymakamı Murtaza Dayanç  ve Kemer Ak Parti ilçe Başkanı İsmail Selami Minta katıldı başhekimden bilgiler aldılar.

Kemer DH ye yeni cihazlar alındı
AK Parti Kemer İlçe Başkanı İsmail Selami Minta  “Kemer Devlet Hastanesi, Üroloji, Göz, Kadın Doğum, Çocuk, KBB ve diğer polikliniklerde kullanılmak üzere yeni tıbbi cihazlar Sağlık Bakanlığımız tarafından temin edildi. Başhekimimiz Yılmaz Çiftçi ve Bakanlığımıza çok teşekkür ederiz.”dedi

Sağlık Bakanlığı tarafından tahsis edilen ödenekle Kemer Devlet Hastanesi’ne göz polikliniği için kombine otorefraktometre, üroloji bölümü için pneumatic lıthotrıpter ve üreterorenoskop, KBB kliniği için klinik tip tympanometre, çocuk kliniği için masaüstü pulse oksimetre, kadın doğum kliniği için jinekolojik masa ile hastanenin çeşitli birimlerinde kullanılmak üzere fototerapi, defibrilatör, EKG cihazı, pansuman-ilaç ve tedavi- acil müdahale arabaları, otoskop oftalmoskop seti (2 adet seyyar ve 2 adet duvar tipi) alındı. Dijital Hastane HIMSS-6 unvanını daha da yükseltmek ve bölümlerde teknolojiyi desteklemek amacıyla çeşitli bilişim cihazları da alındı.

Cihazların uygulanması hakkında bilgiler alan Kaymakam Murtaza Dayanç, “Yaklaşık 3 aydır Kemer ilçesinde görev yapmaktayım. Görev süresince yaptığım incelemelerde, gerek vatandaşlardan gerekse bu son ziyaretlerimde hastaneden olumlu tepkiler alıyorum. Kemer Devlet Hastanesi iyi standartlarda olduğunu ve memnuniyetin yüksek olduğunu gözlemledim. Son alınan cihazlarla birlikte hizmet kalitesini artıracağı umuduyla başta Sağlık Bakanlığı olmak üzere emeği geçen sağlık çalışanlarına, doktorlarına teşekkür ediyorum” dedi.

Kemer Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Yılmaz Çiftçi de “Sağlık Bakanlığımızın hastanemize tahsis ettiği ödenekle birçok birimlere tıbbi cihaz ve sarf malzeme alımları gerçekleştirdik. Bu sayede yeni kazandırılan tıbbi cihazlarla büyümeye ve gelişmeye devam edeceğiz. Hastalarımıza yerinde tedavilerini sağlayarak Antalya il merkezine sevkleri en aza indireceğiz. Hastalarımızın beklenti ve memnuniyetlerini en üst düzeyde tutacağız. Ayrıca bize tahsis edilen ödenek için bakanlığımıza ve emeği geçenlere personelim ve Kemer halkı için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

KEMER DEVLET HASTANESI'NE BASTA UROLOJI, GOZ, KADIN DOGUM, COCUK VE KBB OLMAK UZERE DIGER BRANSLARDA DA KULLANILACAK YENI TIBBI CIHAZ ALIMLARI YAPILDI. (FOTO:KEMER-DHA)

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle