CHP Lİ BELEDİYE BAŞKANI TUTUKLANDI

11 Eylül 2020 Cuma, 12:37

Tecavüz iddiası sonrası flaş gelişme! Didim Belediye Başkanı tutuklandı.

İş isteyen kadına tecavüz ettiği iddia edilen CHP’li Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay tutuklandı. Atabay, görüntülerin kendisine ait olmadığını öne sürmüştü.

Sabah’tan Nazif Karaman’ın haberine göre; Kendisinden iş istemeye gelen Z. Y. isimli kadına tecavüz ettiği, özel görüntülerini çekip şantajda bulunduğu iddia edilen Didim belediye başkanı Ahmet Deniz Atabay bu sabah gözaltına alındı. CHP’li Başkan çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Didim Belediye Başkanı gözaltına alınarak emniyet müdürlüğüne götürdü. Ahmet Deniz Atabay adliyeye sevk edildi. İşlemleri henüz 10 dakika önce tamamlandı. Tutuklanarak cezaevine konuldu.

Sosyal medyada ve bazı gazetelerde, Aydın’ın Didim ilçesinde Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay’ın kendisinden iş isteyen kadına uyuşturucu içirdiği ve sonrasında tecavüz ettiği iddiaları yer almıştı. İçişleri Bakanlığı’nın bu iddiaları araştırmak için iki müfettişi görevlendirmişti.

Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay ile ilgili bir iddia yayınlandı dünkü Sabah gazetesinde.

Başkan Atabay’ın beş yıl önce bir kadına tecavüz ettiği öne sürülüyor.

*

İddia sahibi bir kadın…

Didim’deki tecavüz iddiası yenilir yutulur iddia değil

“Başkan Atabay’dan iş istemeye gittim” diyor. “Atabay bana ‘Daha rahat bir ortamda konuşalım’ dedi” diyor. Kendisini bir çiftliğe götürdüklerini söylüyor. “İşin içinde belediye meclis üyeleri de var” diyor. “Bana alkol içirdiler, uyuşturucu verdiler” diyor.

*

Sonrası?

Korkunç!

“Tecavüz ettiler bana” diyor kadın.

*

Türkiye Cumhuriyeti’nde hiçbir kurumsal yapının başındaki isim, böyle bir iddianın muhatabı olmaz, olamaz, olmamalı.

Bu nedenle…

Kadının beyanının, kadının iddiasının üzerine gidilmeli.

Olay bütün yönleriyle araştırılmalı ve aydınlatılmalı.

*

Belediye başkanının partisiyle zerre kadar ilgilenilmeden yapılmalı bu.

Hakikati ortaya çıkarmak dışında hiçbir motivasyon söz konusu olmamalı.

*

Polise, savcılığa büyük iş düşüyor kısacası…

CÜBBELİ AHMET NOTLARI

CÜBBELİ Ahmet, Tarafsız Bölge’ye katıldı. Konumuz: Din, iman gibi konular değildi. Yani “Aman hocam, bize anlatın hele cennet nasıl bir yer” falan yapmadık. Amacımız netti: Küçücük kız çocuklarını taciz eden sapıkların, tarikat yapılarının içinden nasıl çıktığını anlamaya çalışmak. Cübbeli Ahmet, kendi bakış açısıyla olaylara açıklık getirmeye çalıştı. Ben de program boyunca çaktırmadan kendisini gözlemledim. İzlenimlerimi aktarıyorum:

*

Herkesin sandığından daha geveze Cübbeli… Konuşmayı çok seviyor. Zavallı konular, onun elinde resmen detaylara boğuluyor.

Didim’deki tecavüz iddiası yenilir yutulur iddia değil

Eşiyle geldi programa. Eşi, en büyük yardımcısı ve destekçisi… Kılık kıyafetini eşi belirliyormuş. Telefonlarına eşi cevap veriyor. Stüdyoda reklam aralarında en büyük taktiği eşinden alıyor.

*

Bazıları askerlik hatırası anlatmayı sever ya… Cübbeli de cezaevi hatıraları anlatmaya bayılıyor. Uzun uzun, tadını çıkara çıkara cezaevi hatırası anlatıyor.

*

Bir yastıklama üstadı Cübbeli… Sorularla sıkıştırılamıyor. Sert soruyu önce bir güzel yastıklıyor, ardından sorunun sabun gibi elden kaymasını sağlıyor.

*

Bir anlatısı var Cübbeli’nin… O anlatıyı, kendi çizdiği bir mantığın sistematiğine oturtmuş. O sistematikten milim sapmıyor. Zor bir iştir bunu başarmak. Cübbeli, bunu başaracak denli zeki.

*

Bir sağduyusu da var. En kabul edilemez bulunabilecek görüşlerini bile inceden ballandırarak ve kabul edilebilir sınırlar içine çekerek dile getirmesini başarıyor.

*

İnsani ilişkilerde on numara… Karşısındakinin kendisine yönelik tüm önyargılarını kıracak sofistike hamleler yapmasını iyi başarıyor. Bir süre sonra “Yahu kıyılmaz bu adama” demeye başlıyorsun.

*

“Ben bir garibim, ben tek başımayım, benim arkamda kimse yok” yaklaşımını hiç elden bırakmıyor. Öyle ustalıkla yediriyor ki konuşmalarının arasına bunu, ilk bakışta pek çakamıyorsun.

*

Bir humor duygusu var. Bıraksan gülecek ve güldürecek. Polemikçi bir yapısı da var. “Reddiye” adı altında yığınla polemik yapmış.

*

Aşırı geleneksel, aşırı tutucu, aşırı rivayetçi olmasına rağmen taktikleri, stratejileri, üslubu pek modern ve yenilikçi. Bu yönüyle kafa karıştırıyor.