Hoşgeldiniz  

‘Bremen Mızıkacıları’ Almanya’da prömiyer yaptı

Deniz Porsuk | 25 Eylül 2017 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

‘Bremen Mızıkacıları’ Almanya’da prömiyer yaptı

 AKDENİZ Üniversitesi (AÜ) Antalya Devlet Konservatuvarı Kompozisyon ve Orkestra Şefliği Anasanat Dalı Başkanı Doç. Dr. Attila Kadri Şendil’in çocuklar için yazdığı ‘Bremen Mızıkacıları Çocuk Operası’ dünya prömiyerini Almanya’da yaptı.

Doç. Dr. Attila Kadri Şendil’in çocuklar için yazdığı ‘Bremen Mızıkacıları Çocuk Operası’nın Almanca librettosunu Ulrich Lenz’in kaleme aldı. Eserin Türkçe librettosunu ise Antalya Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Murat Çağlar yazdı.

Eserin dünya prömiyerinin 24 Eylül’de ‘Berlin Opera Evi’nde gerçekleştirildiğini belirten Doç. Dr. Attila Kadri Şendil, projeyi 1,5 yıllık yoğun bir çalışma sürecinin sonunda tamamladıklarını söyledi. Orkestra provalarına ve operanın dünyada ilk seslendirme konserine katıldıklarını anlatan Doç. Dr. Şendil, “Komiche Oper Berlin tarafından önerilen böyle önemli bir projede yer almış olmaktan ve Üniversitemizi temsil etmekten çok büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

FOTOĞRAFLI

DHA-Bölge – Türkiye-Antalya – ANTALYA

Foto 1 indir

AKDENIZ UNIVERSITESI (AU) ANTALYA DEVLET KONSERVATUVARI KOMPOZISYON VE ORKESTRA SEFLIGI ANASANAT DALI BASKANI DOC. DR. ATTILA KADRI SENDIL'IN COCUKLAR ICIN YAZDIGI 'BREMEN MIZIKACILARI COCUK OPERASI' DUNYA PROMIYERINI ALMANYA'DA YAPTI.(FOTO:ANTALYA-DHA)
indir

Foto 2 indir

AKDENIZ UNIVERSITESI (AU) ANTALYA DEVLET KONSERVATUVARI KOMPOZISYON VE ORKESTRA SEFLIGI ANASANAT DALI BASKANI DOC. DR. ATTILA KADRI SENDIL'IN COCUKLAR ICIN YAZDIGI 'BREMEN MIZIKACILARI COCUK OPERASI' DUNYA PROMIYERINI ALMANYA'DA YAPTI. (ATILLA KADRI SENDIL) (FOTO:ANTALYA-DHA)
indir

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle