Hoşgeldiniz  

Bilim adamından mesaj var: Buse’yi buralarda arayın

SEMİH KÖKEN | 03 Şubat 2019 | Gündem, Kemer Güncel, Siyaset, Yaşam A- A+

Bilim adamından mesaj var: Buse’yi buralarda arayın

ANTALYA’nın Kemer ilçesinde meydana gelen hortum felaketinde, annesiyle bulunduğu aracın sürüklendiği derede kaybolan Kader Buse Acar’ı (20) arama çalışmalarına, 11’inci günde tekrar başlandı. Bir Türk bilim adamı da Kemer’deki ekibe arama yapılacak yerler ile ilgili çağrı yaptı.

Bilim adamından mesaj var: Buse yi buralarda arayın
HABER www.gunhaber.com

Kemer’de, 24 Ocak günü oluşan hortumun, annesinin kullandığı otomobili Ağva Deresi’ne savurması sonucu kaybolan üniversite öğrencisi Kader Buse Acar’ı arama çalışmalarına, 11’inci günde, Kemer Sanayi Sitesi önünde başlandı. Çalışmalara, İl Jandarma Komutanlığı su altı ekipleriyle İl Deniz Şube Müdürlüğü’ne bağlı dalgıç polisler, İl Sahil Güvenlik Grup Komutanlığı’nın arama- kurtarma timleri, Ankara’dan Jandarma Özel Asayiş Komutanlığı su altı timi ve AFAD ekiplerinin de aralarında bulunduğu 74 kişilik personel katıldı. Sahil Güvenlik botlarının denizden destek verdiği aramalara Sahil Güvenlik helikopteri de havadan katılıyor. İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri de karadan aramalarını sürdürüyor.

Ağva Deresi’nde de yürütülen çalışmaların bugünkü bölümü yoğunlukla denizde devam ediyor. Suyun bulanık olması dolayısıyla Sahil Güvenlik Komutanlığı koordinesinde Kemer Balıkçı Barınağı’ndaki teknelerle denize açılan balıkçılar bugün de parakete ve uzatma ağlarıyla Kiriş ve Phaselis sahilleri arasındaki bölgede arama çalışmasına katılıyor. Sahil Güvenlik ekiplerince su altı arama cihazlarıyla tarama yapılan çalışmaları Buse’nin babası Ahmet Acar da takip ediyor.

BİLİM ADAMINDAN ÇAĞRI

Hacettepe Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi ve ODTÜ Deniz Bilimleri Enstitüsü’nün emekli öğretim üyelerinden Prof. Dr. Ahmet Cemal Saydam, Facebook sayasından bir paylaşım yaparak aramaların belirttiği noktalarda yoğunlaştırılmasını istedi.

Prof.Dr. Saydam şöyle yazdı:

“Antalya Kemer’de kaybolan Kader Buse kızımız eğer denize taşınmış ise arama yapılacak yer Kemer’in kilometrelerce güneyi olmalı. Uydu verisi dere sularının Tekirovaya kadar gittiğini göstermekte.  Nereye iletilir bilemediğim için buraya koydum, olur a yetkililere ulaşır. Açığa gitmiş ise lacivert ve turkuaz rengin sınır bölgesi arama yapılacak yerlerdir.”

7 Kez Görüntülendi.
Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle