Hoşgeldiniz  

Başkan Türel’den Çakırlar bölgesine imar müjdesi

Deniz Porsuk | 28 Mart 2017 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

Başkan Türel’den Çakırlar bölgesine imar müjdesi

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Bahtılı-Çakırlar bölgesinin imar sorununu Batı Çevreyolu imar planlaması dahilinde çözeceklerini müjdeledi.

Çakırlar, Doyran, Bahtılı mahallelerinde vatandaşlarla biraraya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, imar sorunuyla ilgili müjde verdi. Mahkeme kararıyla iptal edilen Zümrüt Mahallesi ve Batı Çevreyolu etrafındaki imar planlamasını mahkemenin gerekçeli kararına göre düzeltip yeniden yapacaklarını belirten Türel, yeni planlamaya Bahtılı ve Çakırlar bölgesini de dahil ederek, bölgenin yıllardır süregelen imar sorununu çözeceklerini kaydetti.
1 YIL SONRA TARİH OLUR
Başkan Menderes Türel, konuyla ilgili şunları söyledi: “Zümrüt mahallemizle ilgili Batı Çevreyolunda, muhtarlarımızla birlikte bir imar planı yapmıştık ama bizi hep böyle ayaklarımızdan çekiştiriyorlar hep geciktiriyorlar. Hep beraber oturup mutabık kaldığımız planı yargıya giderek iptal ettirdiler. Halep oradaysa Çakırlar burada şimdi gene yapacağım. Her şerde bir hayır vardır. Daha önce Zümrüt Mahallesi ve Batı Çevreyolu etrafı ile birlikte planımız vardı. Şimdi yeni planımızın içerisine Çakırları da ekliyoruz. 1 yıl sonra Allah’ın izni ile Çakırlar’ın imar problemi de tarihe gömülmüş olur.”
ANTALYA İÇİN EVET
Planlama için kamu görüşlerine ihtiyaç olduğunu hatırlatan Türel, “Bütün bunlar için çalışıyoruz. Şimdi bu kararlılığımızı güçlü bir devlete sahip olduğumuzda işte ayağınıza böyle farklı farklı çelme takmak isteyenlere karşı gecikmeden daha hızlı çözeceğiz. Onun için evet diyoruz. Çakırlar için evet diyoruz. Konyaaltı için evet diyoruz. Antalya için evet diyoruz. Türkiye için evet diyoruz” dedi.
HAYIR DEDİLER DÖNÜP BAKMADILAR
Başkan Türel, bir ülkenin ve şehrin kalkınması güçlenmesinin istikrar sayesinde olduğunu ifade ederek, şunları aktardı: “Bakın bu bölgenin imar sorununu ben ilk dönemden beri uğraşıyorum. İlk 5 senemizde çözmek mümkün olmadı. Çözümüyle ilgili bir şeyler söylemiştim. İstikrar, yönetimde süreklilik demek. İstikrar bozulunca her iş kalıyor Antalya’da bunu en iyi siz gördünüz. Benim ilk dönemimden ayrıldıktan sonra sizin imar sorununuza dönüp bakan oldu mu? Aksine bir de buralara imar yaptırmam diyenler geldi göreve. İstikrar olsaydı şimdi buranın imar sorununda çok daha farklı bir yerdeydik. 5 senemizi 15 sene ile kaybettik. Arkadaşlar bu hayırcılar bizi hep engellemeye çalışmaktan başka bir iş yapmadılar yapmıyorlar. Ömürleri hayır demekle geçmiş. İşte geldiler Bahtılı, Çakırlar’ın imar problemine hayır dediler dönüp bakmadılar. Şimdi yeniden göreve geldik. Biz ilgileniyoruz. Uncalı’nın Batı Çevre Yolu ile ilgili imar planını çözmeye kalktığımızda bu sefer hayırcıların maşaları devreye girdi, mahkemeye gitti. Mahkeme kapılarında saatlerce meramımızı anlatacağız diye uğraştık. Bugün hayır diyenler buranın sorunu için bugüne kadar ne yapmışlar. Geciktiriyorlar. Ama menzile ulaşmaktan alıkoyamıyorlar Allah’ın izni ile halledeceğiz.”

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle