Hoşgeldiniz  

Başkan Türel Kemer’de

Deniz Porsuk | 01 Nisan 2017 | Gündem, Kemer Güncel, Siyaset, Yaşam A- A+

Başkan Türel Kemer’de

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Kemer ilçesinde ziyaretlerde bulundu.

Başkan Türel Kemer'de

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Kemer ilçesinde ziyaretlerde bulundu.

Çamyuva Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya gelen Türel, Kemer Liman Caddesi düzenlemesi, Kongre, Kültür ve Yaşam Merkezi ile alt yapı projelerini anlattı.

Türel, 16 Nisan’da yapılacak referandum da vatandaşlardan “Evet” oyu isteyerek, göreve gelmeden önce 2013’te belediyenin yatırım bütçesinin 23 milyon lira olduğunu, bugün ise sadece Kemer‘in alt yapısı için 150 milyon lira bütçe hazırlandığını söyledi.

İlçe merkezinde bulunan Ralli Alanı’na Kongre, Kültür ve Yaşam Merkezi ile araç trafiğine kapalı Liman Caddesi’nde düzenlemeler yapacaklarını ifade eden Türel, projelerle Kemer‘de sosyal alan sıkıntısı yaşanmayacağını kaydetti.

Başkan Türel, 16 Nisan’da yapılacak halk oylamasının üç senede yaptıkları projeleri daha kısa sürede çözebilmek için olduğunu ifade ederek şöyle konuştu:

“Halk oylamasını, geçmişte yaşanan krizleri geride bırakmak için yapıyoruz. Artık koalisyon dönemlerinin tarihte kalacağı döneme gidiyoruz. Artık yeni düzen olan cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine gidiyoruz. Bu sistemde uzlaşma çok kolay. Kolay olduğu kadar da zorunlu hale geliyor. Tek adamlık yalanlarıyla bu meseleyi diktatörlük seviyesine kadar götürüyorlar. Dünyanın hangi ülkesinde diktatörler halk tarafından seçilmiş? Hangi diktatör kendisinin yargılanmasını ister? Bugünkü sistemde cumhurbaşkanı yargılanamaz. Yeni sistemde her suçtan yargılanabilecek.”

– “Hayır” kampanyası yürüten ülkelere tepki

Halk oylaması öncesi ülkelerinde “Hayır” kampanyaları yapan bazı Avrupa ülkelerine de tepki gösteren Türel, şöyle devam etti:

“Bize akıl veren Hollanda, Almanya ve diğer Avrupa ülkeleri ne yapıyor? Almanya‘da eyalet sistemi var. Hollanda çok biliyor ya. Tek adamlık aslında bunlarda var. İsveçve İspanya‘ya bakın. Birinde millet, birinde parlamento seçiyor. Almanya devlet televizyonu her gün ‘Hayır’ kampanyası yapıyor. Hollanda ve İsviçre‘ye Türkçe’yi öğrettik. ‘Hayır oyu verin’ diye gazetelerinde Türkçe başlıklar çıkıyor. Bunlar Türkiyeçok güçlü olsun diye mi hayır kampanyası yapıyor? Kandil‘den sürekli ‘Hayır’ mesajları geliyor. Siz 16 Nisan’da hayır çıkacağı için seviniyorsunuz ama Osmanlı şamarı geliyor. Siz üzüleceksiniz. Her hayır oyu verecek teröristtir diyemeyiz. Ama bu teröristlerin hepsi hayırcı. Bunun vicdan muhasebesini yapın. Ne karar verirseniz saygılıyız.”

Türel’e ziyaretleri sırasında AK Parti Kemer Koordinatörü Hasan Kal, AK Parti Kemerİlçe Teşkilatı Başkanı Halit Çilengir eşlik etti.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle