Hoşgeldiniz  

BAŞKAN GÜL: İÇİMİZDEKİ ÇÜRÜKLERİ TEMİZLİYORUZ

SEMİH KÖKEN | 31 Ekim 2018 | Gündem, Siyaset A- A+

BAŞKAN GÜL: İÇİMİZDEKİ ÇÜRÜKLERİ TEMİZLİYORUZ

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’ün, bazı belediye personellerinin gözaltına alınması ile ilgili yaptığı basın açıklaması:

2017 yılı Ağustos ayında bir personelimizin sözlü ihbarı sonucu konuyu araştırması için bir müdürümüzü görevlendirdik. Kendisi yaptığı çalışmada bu ihbarın doğru olduğunu tespit etti.  Olayla ilgili 2 personelin görevine  hemen son verdik. Ardından belediyeden 3 arkadaşımızı müfettiş olarak atadık. Bu heyetin başına da Başkan Yardımcımız Kemal Yüksel’i verdik. Heyetin yaptığı araştırmalar ve tespitler sonucunda 29 Aralık 2017 tarihinde olaya karışan personel hakkında Kemer Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunduk.

Konunun araştırılmasını bizzat ben istedim. Dilekçemiz de mevcuttur.  Konu yaklaşık 1 yıldır araştırılıyor. Emniyetin ve savcılığın istediği bütün belge ve kayıtları teslim ettik. Bu konudaki titiz çalışmaları için emniyet güçlerine ve savcılığımıza teşekkür ediyorum. Şikâyetimiz üzerine yapılan araştırma sonucu gerekli ifadeler alınıyor. Adaletin yerini bulacağı için çok mutluyuz. Türkiye’ye örnek olacak bir davranışı sergilediğimize inanıyoruz.

Kemer Belediyesi bu konuda daha önce de sınav vermiş ve temiz bir şekilde çıkmıştır. Herkesin gözünün bizim belediyemizde olduğunu biliyoruz. Ama biz hiçbir yolsuzluğa bulaşmadık. Kemer Belediyemizde yaklaşık 850 personel çalışıyor. İçimizde çürükler de olacaktır. Biz böyle bir ahlaksızlığı ne yaptık, ne de yapanların yanında olduk. Yolsuzluğa bulaşan belediye personelini de kendimiz şikâyet ederek emniyet ve yargı güçlerine teslim edebiliyoruz Bu çürüklerin temizlenmesi için emniyet ve yargı güçlerine her zaman yardımcı oluruz.

13 Kez Görüntülendi.
Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle