Hoşgeldiniz  

Başkan Böcek’in basın danışmanına tepki yağdı

SEMİH KÖKEN | 12 Ekim 2020 | Gündem A- A+

Başkan Böcek’in basın danışmanına tepki yağdı
Başkan Böcek'in basın danışmanına tepki yağdı

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in Basın Danışmanı Serap Belovacıklı, bugün attığı bir tweet ortalığı karıştırdı. Sosyal medya aracı olan Twitter’da bir açıklama yapan Belovacıklı, “Başkan Böcek 35 gün sonra uyandırılmıştır. Sevenlerine, sevmeyenlerine, koltuk sevdasına girenlere duyurulur” ifadelerini kullanmıştı. Serap Belovacıklı bu tweetini daha sonra sildi. Başkan Böcek’le ilgili ulusal medyada da yer alan bu gelişme daha sonra Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi yönetimi tarafından yalanlanırken, hemen hemen tüm medya bu gerçek dışı haberi takipçilerine duyurdu.

TIP FAKÜLTESİ YALANLADI 

AÜ Tıp Fakültesi Hastanesi yönetiminden yapılan açıklamada, cihaza bağlı olan Başkan Böcek’in, ‘Uyandırıldığı’ haberlerinin gerçeği yansıtmadığı ve şu an için uyandırılmasının söz konusu olmadığı vurgulandı. Böcek’in sağlık durumunun geçen haftaya göre çok daha iyi olduğu, farklı olarak sadece ECMO cihazından ayrıldığı kaydedildi.

KAMUOYUNU YANILTMASI BÜYÜK TEPKİ TOPLADI 

Öte yandan Başkan Böcek’in doktorlar tarafından her gün uyandırılmaya çalışıldığı ancak bu yönde henüz bir gelişme yaşanmadığını yönünde. Başkan Böcek’in sağlığıyla ilgili endişeler hemen tüm kesimlerde devam ederken Başkan’ın basın danışmanı Serap Belovacıklı’nın böylesine kıştırtıcı ve gerçek dışı ifadelerle dolu bir tweet atarak kamuoyunu yanıltması tepki topladı.

BU BİLGİYİ KİMDEN ALDIĞINI AÇIKLAMALI

Yaşanan bu olaylar üzerine bazı kesimler, “Danışman Hanım teyit etmeden nasıl ve hangi amaçla böyle bir tweet atıyor. Ayrıca başkanın sağlık durumuyla ilgili her gün belediyeden ve üniversiteden basın bülteni yapılıyor. O zaman kendi hazırladıkları bültene bu gelişmeyi neden yazmadılar? Bu bilgiyi kimden aldı? Kamuoyunu ve basın kuruluşlarını yanıltmanın yanı sıra başkanın sağlığı üzerinden insanları itham etmesi kabul edilebilir bir durum değil.  Attığı tweeti silmesi de bu davranışının tümüyle hatalı olduğunu gösteriyor. Bunlar, bir basın danışmanının asla yapmaması gereken büyük hatalar” şeklinde eleştiride bulundular.

Bu tweet, CHP’de ve Böcek sevenlerde küllenmeye başlayan, ‘Başkan hasta yatarken koltuğuna gözünü diktiler’ ateşini yeniden alevlendirdi. Danışmanın bu mesajının kastını aştığı, CHP’yi yeniden tartışmanın içine çeken, provoke edici bir algı yaratırken, Corona Turkey mahreçli bir tweet hesabından gelen mesaj kafaları iyice karıştırdı .Büyükşehir’in basın danışmanı Belovacıklı, paylaştığı, ‘Başkan uyandırıldı’ tweeti kaldırdı ancak bir süre sonra Corona Turkey’in tweetine şu cevabı yazdı: “Başkan uyandırılıp tekrar uyutulmuştur hata yok merak etmeyin.” Danışmanın, başkanın uyandırıldığında ısrar etmesine rağmen, bir önceki tweetini silmesine bir anlam verilemedi. Serap Belovacıklı’nın bu mesajı da, “Durumu kurtarmak için yazılmış” şeklinde değerlendirildi.

 ANTALYA BASININA TAVIRLARI NEDENİYLE BENİMSENMİYOR 

Bu arada Serap Belovacıklı’nın, Antalya’ya Büyükşehir Belediye Başkanı Böcek’in basın danışmanı olduğundan beri gazete, haber ajansı ve televizyon ziyaretleri yapmadığı, çeşitli ortamlarda basın sektörüne yönelik küçük düşürücü ifadeler kullandığı öne sürülüyor ve bu nedenle Antalya basını tarafından da sevilmediği biliniyor. Serap Belovacıklı’nın bu tavırlarıyla, Antalya Büyükşehir Belediyesi ile Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e nasıl yararlı olacak medya stratejileri oluşturacağı da tartışma konusu. Bu tavırları nedeniyle Antalya medyasının büyük çoğunluğu tarafından benimsenmeyen Belovacıklı’nın attığı bu gerçek dışı ve kışkırtıcı ifadelerle dolu tweetin de yaşanan tüm bu olumsuzlukların tuzu-biberi olduğunun altı çiziliyor.

1159 Kez Görüntülendi.
Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle