Hoşgeldiniz  

Başbakan Yıldırım: Millet İçin ‘Evet’ Diyeceğiz

Deniz Porsuk | 11 Şubat 2017 | Antalya Haber, Gündem A- A+

Başbakan Yıldırım: Millet İçin ‘Evet’ Diyeceğiz

BAŞBAKAN Binali Yıldırım, Antalya’da yapılan partisinin Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, Anayasa değişikliğiyle ilgili olarak, “Millet adına ‘evet’ diyeceğiz, millet için ‘evet’ diyeceğiz.

Başbakan Yıldırım: Millet İçin 'Evet' Diyeceğiz, System.String[]
BAŞBAKAN  Binali Yıldırım,  Antalya‘da yapılan partisinin Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, Anayasa değişikliğiyle ilgili olarak, “Millet adına ‘evet’ diyeceğiz, millet için ‘evet’ diyeceğiz. Milletimizin ‘evet’ dediğine ‘evet’ diyeceğiz.  Türkiye‘nin ihtiyacı olan, milletimize yakışan yönetim sistemini hayata geçirmek için gün sayıyoruz” dedi.

Başbakan  Binali Yıldırım, yatırımı tamamlanan kamu hizmetlerinin toplu açılış törenine katılmak üzere geldiği  Antalya‘da,  Kemer İlçesi’ne bağlı  Beldibi turizm bölgesindeki  Rixos Sungate Hotel‘de, Ak Partili tüm il, ilçe ve belde belediye başkanlarının katılımıyla  Ak Parti Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’na katıldı. Toplantıda Başbakan Yıldırım’a Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İçişleri Bakanı  Süleyman Soylu, Adalet Bakanı  Bekir Bozdağ, Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Çevre ve Şehircilik Bakanı  Mehmet Özhaseki, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç,  Ak Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı  Erol Kaya,  Ak Parti Genel Başkan Yardımcıları  Cevdet Yılmaz ve  Çiğdem Karaaslan ile  Ak Parti  Antalya milletvekilleri eşlik etti.

Başbakan  Binali Yıldırım‘ın  Antalya ziyareti nedeniyle Havalimanı ile  Beldibi arasındaki güzergahta yoğun güvenlik önlemleri alındı. Güzergah üzerinde her 100 metrede polis, jandarma ve özel hareket görevlileri güvelik önlemi alırken, toplantının yapılacağı otelde ise katılımcıları kontrol için üç ayrı kontrol noktası oluşturuldu.

878 BELEDİYE BAŞKANI KATILDI

Ak Parti Genel Merkezi’nin düzenlediği istişare toplantısına aralarında  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı  Kadir Topbaş,  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı  Melih Gökçek,  Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı  Fatma Şahin gibi isimlerin de bulunduğu 18’i büyükşehir, 30’u il olmak üzere toplam 878 belediye başkanı katıldı. Toplantının açılış konuşmasını  Antalya Büyükşehir  Belediye Başkanı Ak Partili  Menderes Türel, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve  Ak Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı  Erol Kaya yaptı.

KONUŞMASINA ‘EVET’LE BAŞLADI

Belediye başkanlarına seslenen Başbakan  Binali Yıldırım, konuşmasına ‘Evet, 4 harf evet’ diye başladı.  Ak Parti olarak  Türkiye‘nin en büyük siyasi kadrosu olduklarını belirten Başbakan Yıldırım, belediye başkanlarının ülkemizi doğusuyla batısıyla, kuzeyiyle güneyiyle geleceğe hazırlamak için var gücüyle çalıştıklarını söyledi. Anayasa değişikliğiyle ilgili referanduma değinen Başbakan Yıldırım, şöyle konuştu:

“Önümüzde bir halk oylaması var. Tarih netleşti. 16 Nisan Pazar günü bir kez daha milletimiz sandığa gidecek. Daha güzel bir gelecek daha güçlü bir  Türkiye daha kalkınmış şehirle için sandığa gideceğiz. Sandıkta gerekeni yapmaya hazır mısınız? Şehirlerimizi daha mamur, insanlarımızı daha mutlu kılmak için var mısınız? Ekmeğimizi aşımızı işimizi daha büyütmek için hazır mısınız?  Türkiye‘yi dize getirme isteyen alçaklara millet dersi vermek için var mısınız? Cumhurbaşkanımızın dün anayasa değişikliğini onayladığını biliyorsunuz ve bugün itibariyle artık takvim çalışmaya başladı. 16 Nisan’a kadar  Türkiye‘yi bir baştan bir başa dolaşacağız. Bütün vatandaşlarımızla buluşacağız. Bütün evleri, kapıları çalacağız ve vatandaşımıza doğruyu anlatacağız. Kafaları karıştıranlara karşı milletimizin doğruları öğrenmesi için var gücümüzle gayret edeceğiz. İnşallah 16 Nisan’da  Türkiye‘ye yeni bir bahar gelecek. Şimdiden  Türkiye‘ye uğurlu olsun.”

‘CUMHURİYETİ DEMOKRASİYLE TAÇLANDIRACAĞIZ’

Siyasetteki rehberlerinin millet olduğunu kaydeden Başbakan  Binali Yıldırım, “Millet adına ‘evet’ diyeceğiz, millet için ‘evet’ diyeceğiz. Milletimizin ‘evet’ dediğine ‘evet’ diyeceğiz.  Türkiye‘nin ihtiyacı olan, milletimize yakışan yönetim sistemini hayata geçirmek için gün sayıyoruz. Milletimize yeniden siyasetimizi hizmetlerimizi aydınlık  Türkiye hedeflerimizi anlatacağız. Aşkla, heyecanla çalışarak hizmet ettiğimiz insanlara yeniden davamızı açıklayarak anlatacağız ve cumhuriyetimizi tam bir demokrasiyle taçlandıracağız. Bu yolda hepinize çok büyük işler, görevler düşüyor” diye konuştu.

‘KİBİR BİZİM SEMTİMİZE HİÇ UĞRAMADI’

“Öncelikle bu halk oylamasından çıkacak neticenin  Türkiye‘nin geleceği çok önemli olduğunu bilmeniz gerekiyor biz bunu idrak edemezsek başkalarına da hakkıyla anlatamayız” diyen Yıldırım, şöyle devam etti:

“Bu süreçte vatandaşımızın aklına bir şey takıldığında ilk bize ulaşacak. Bütün telefon ve kapılarımız vatandaşa 7/24 açık olacak. Her an halkın içinde, gündüz sokakta, düğün cenazede, akşam ev sohbetlerinde mutlaka biz olacağız. 7’den 70’e engelli, genç, işçi, çiftçi engelli kadın bütün vatandaşlarımız bizde kendini bulacak. Kibir bizim semtimize hiç uğramadı, bundan sonra da hiç uğramayacak. Bütün teşkilatlarımızın da personelimizin de bu hassasiyete dikkat etmesine büyük önem veriyor ve çok dikkatli olmanızı istiyorum. Yapılan algı operasyonlarının bizi çekmek istediği şeylere karşı dikkatli olasınız. Muhalefetin yalan, iftira söylemlerine karşı biz proje, hizmetler ve yeni hedeflerle vatandaşın yanında olacağız. Şehrin vicdanı olan kanaat önderleri, esnafı düzenli ziyaret edip onların dua ve önerilerini almaktan geri kalmayacaksınız. Bu büyük ve değişim adımı ülkemize milletimize aydınlık yarınları getirecek.”

YERELİ KAYBEDEN GENELİ KAYBEDER

Ak Parti hareketinin tohumlarının  Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde 1994’te  İstanbul‘da atıldığını belirten Başbakan Yıldırım, “Kısa zamanda bu hareketin bayrağı tüm  Türkiye‘de dalgalanmaya başladı. Türk yakın siyasi tarihine baktığımızda iktidarların habercisinin yerel yönetimlerdeki iktidarın olduğunu görüyoruz. Yerel yönetimi kazanan genel iktidarı da kazanıyor, kaybeden genel iktidarı da kaybediyor” dedi.

Türkiye’yi bir bütün olarak gördüklerini, her şehre aynı mesafede olduklarını belirten Başbakan  Binali Yıldırım, belli bir zümrenin değil bütün milletin hizmetinde olduklarına dikkati çekti.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle