Hoşgeldiniz  

Aysultan Kadınlar Plajı kapılarını açtı

Deniz Porsuk | 07 Temmuz 2017 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

Aysultan Kadınlar Plajı kapılarını açtı

Antalya’nın ikinci kadınlar plajı Alanya’da hizmet vermeye başladı. Büyükşehir Belediyesi tarafından Uğrak mevkiinde yapılan Aysultan Kadınlar Plajı, Gazipaşalı kadınlara da hizmet verecek.

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in kadınlara pozitif ayrımcılık yaparak ilkini Konyaaltı Sarısu’da kazandırdığı Kadınlar Plajı’nın ikincisi Alanya’da misafirlerini kabul etmeye başladı. Başkan Türel tarafından geçtiğimiz yıl Ekim ayında temeli atılan Aysultan Kadınlar Plajı, 1 milyon liralık yatırımla Alanya ve Gazipaşalı kadınların hizmetine sunuldu.
ÜCRETSİZ SERVİS İMKANI
Aysultan Kadınlar Plajı’nın hizmete girmesiyle Türel’in söz verdiği gibi Alanya ve Gazipaşa’dan ücretsiz servisler de hizmet vermeye başladı. Alanya’dan 5, Gazipaşa’dan 3 olmak üzere toplam 8 servis aracı sabah 07.00 ile akşam 21.00 arasında saat başı hizmet verecek.
HER GÜN AÇIK
Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney, “Kadınlar Plajı haftanın yedi günü kadınlarımıza hizmet verecek. Alanya’daki servis araçları Okurcalar’dan saatte bir, Otogar yanından ise yarım saatte bir hareket edecek. 25 metrelik yol üzerindeki 23 ayrı duraktan plaja gitmek isteyen kadınları taşıyacak. Bu güzel hizmeti ilçemize kazandıran Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes Türel’e çok teşekkür ediyorum” dedi.
ÇEVRE İLÇELERDE YARARLANACAK
Alanya’ya 35, Gazipaşa’ya 15 kilometre mesafede olan Aysultan Kadınlar Plajı’ndan iki ilçenin yanı sıra, Akseki, Gündoğmuş ve İbradı ilçeleri de yararlanacak. Ayrıca yerli ve yabancı turistler de Kadınlar Plajı’ndan faydalanabilecek.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle