Hoşgeldiniz  

ATSO’dan temalı sokak

Deniz Porsuk | 29 Mart 2017 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

ATSO’dan temalı sokak

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) turistlerin kent merkezine gelmesi için estetik bir dönüşüme ihtiyaç olduğunu vurgulayarak, “Antalya’da mutlaka temalı sokaklara ihtiyaç var” dedi.

ATSO Başkanı Davut Çetin, Antalya Sinan Mahallesi Çarşı Esnafları Derneği Başkanı Sayim Koçak ve heyetini kabul etti. Heyetle görüş alışverişinde bulunan Başkan Çetin, turizm kenti Antalya’da ‘temalı sokak’lara ihtiyaç olduğunu kaydetti. Eski hizmet binası yerine Antalya Kültür Sanat’ı inşa ederek kente çağdaş bir yapı kazandırdıklarını anlatan Başkan Davut Çetin, “Kent merkezinde turistlerin önünde fotoğraf çektirdiği bir kültür-sanat merkezi açtık. Amacımız kent merkezinde estetik ve kültürel bir dönüşüm başlatmaktı. Tüm esnafın Antalya Kültür Sanat’a destek olması gerekiyor” dedi.

Antalya Kültür Sanat’da açılan ‘Picasso, Andy Warhol’ sergilerini 30 bin kişinin ziyaret ettiğini, ziyaretçilerden 3 bine yakının yabancı turist olduğuna değinen Çetin, hedeflerinin yılda 100 bin kişiyi Antalya Kültür Sanat’a çekmek olduğunu söyledi.

“ESNAF SAHİP ÇIKMALI”

ATSO’nun geçen yaz kent merkezini canlandırmak ve özellikle de küçük esnafa katkı sağlamak için ilk kez ‘alışveriş festivali’ düzenlediğini belirten Başkan Davut Çetin, esnafın yeterli ilgiyi göstermemesinden yakındı. Kent merkezinde estetik bir dönüşüme ihtiyaç olduğunu vurgulayan Başkan Davut Çetin, Antalya’da mutlaka temalı sokaklara ihtiyaç olduğunu söyledi. Sinan Mahallesi esnafının proje hazırlaması halinde destek vermeye hazır olduklarını ifade eden Başkan Davut Çetin, “Turist kent merkezine gelmiyor diye yakınıyoruz ama turisti çekmek için bir çalışma yapmıyoruz. Esnaf da bu konuda üzerine düşeni yapmalı, elini taşın altına koymalı” diye konuştu. Başkan Davut Çetin, tekstil sektörüne yönelik olarak vitrin yarışması düzenleyeceklerini de söyledi.

Antalya Sinan Mahallesi Çarşı Esnafı Derneği Başkanı Sayim Koçak da çalışmaları hakkında bilgi verdi. Sinan Mahallesi’nin Antalya’nın altyapısı tamamlanmış ilk mahallesi olduğunu belirten Sayim, “Bölgede 800 civarında esnaf var. Altyapımız tamamlandı ama üst yapı da makyaja ihtiyacımız var. Temalı bir proje uygulamak istiyoruz. Yerel yönetimlerle görüşmelerimiz sürüyor” dedi.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle