Hoşgeldiniz  

Atso Gıda Kümesi Tokyo’da Büyük İlgi Gördü

Deniz Porsuk | 14 Mart 2017 | Antalya Haber, Gündem A- A+

Atso Gıda Kümesi Tokyo’da Büyük İlgi Gördü

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası “ATSO Gıda Kümesi”, Japonya’nın Tokyo şehrine heyet ziyareti gerçekleştirdi.

Atso Gıda Kümesi Tokyo'da Büyük İlgi Gördü, System.String[]
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası “ATSO Gıda Kümesi”,  Japonya‘nın  Tokyo şehrine heyet ziyareti gerçekleştirdi.

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından,  Ekonomi Bakanlığı‘nın ‘Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi’ (UR-GE) desteği kapsamında oluşturulan “ATSO Gıda Kümesi”,  Antalya Gıda Sektörünün  İhracat Potansiyelinin Artırılması” Projesi faaliyetleri kapsamında, 4-11 Mart 2017 tarihleri arasında  Japonya‘nın  Tokyo şehrine heyet ziyareti gerçekleştirdi.

Türk ürünleri  Japon pazarında

ATSO Gıda Kümesi’nden 8 katılımcı firma,  Japonya‘nın Tokyo-Chiba kentinde bu sene 42’incisi düzenlenen FOODEX 2017 Uluslararası Gıda ve İçecek Fuarı’na standlı katılım gösterdi.  Uzakdoğu pazarındaki alıcılar, distribütörler ve toptancılar ile buluşan Antalyalı firmalar, fuarda geçirdiği dört gün boyunca ürünlerini sergilediler, başarılı iş görüşmeleri yaparak iş bağlantıları kurdular.

Japon pazarına giriş konusunda çok olumlu geçen fuar sonunda, firmaların ürünlerine gösterilen ilgi ve  Uzakdoğu pazarındaki fırsatlar küme firmalarını umutlandırdı. Heyet, program kapsamında ayrıca  Tokyo gıda pazarında faaliyet gösteren çeşitli perakende zincirlerini ziyaret ederek, pazarda var olan ürünler ve fiyatlarla ilgili yerinde gözlem yapma imkanı da buldu.

Gıda Kümesi’ne liderlik eden ATSO Yönetim Kurulu Üyesi Erol Erkan, program kapsamında  Tokyo Büyükelçisi  Ahmet Bülent Meriç‘e de nezaket ziyaretinde bulunarak, FOODEX Fuarı ve firmaların görüşmeleriyle ilgili bilgiler verdi. Erkan ayrıca,  Tokyo Ticaret ve Sanayi Odası’nda Uluslararası İlişkilerden Sorumlu Direktörü Takeshi Akagi ile bir toplantı gerçekleştirdi. Görüşmede karşılıklı işbirliği imkanları değerlendirildi.

ATSO Gıda Kümesi sektörün en önemli fuarlarına katılıyor

ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin, ATSO Gıda Kümesi’nin projenin altıncı yurtdışı pazarlama programını da başarı ile tamamlayarak yurda döndüğünü belirterek, “UR-GE projeleri, firmalarımızı yeni uluslararası pazarlara açan, ihracatta büyümeyi hızlandıran projeler. Firmalarımız ‘birlikten kuvvet doğar’ mantığıyla küme yapısı ve  Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nın kurumsal gücü ile yurtdışı pazarlarda yeni fırsatlar yakalıyorlar. ATSO Gıda Kümesi, 2015 yılından bu yana dünya gıda pazarındaki sektörün en önemli fuarlarına katılarak, gelişmeleri yakından takip ediyor. Katılımcı firmalarımız farklı coğrafyalarda gördükleri ve öğrendiklerini birlikte yorumlayıp şirketlerinin vizyonlarını geliştiriyor. ATSO olarak proje kapsamında yaptığımız bu çalışmaların, firmaların ihracat rakamlarına yansıdığını görüyoruz, bu sonuçlar da bizleri son derece mutlu ediyor” dedi.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle