Hoşgeldiniz  

ATAY USLU: EVET KAZANACAK, MİLLET KAZANACAK, TÜRKİYE KAZANACAK

Deniz Porsuk | 13 Mart 2017 | Antalya Haber, Gündem A- A+

ATAY USLU: EVET KAZANACAK, MİLLET KAZANACAK, TÜRKİYE KAZANACAK

ATAY USLU: EVET KAZANACAK, MİLLET KAZANACAK, TÜRKİYE KAZANACAK

Ak Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, Anayasa değişikliğini Kumluca’da saha çalışmasıyla anlattı.

Milletvekili Atay Uslu esnaf ve çiftçilerle buluştu, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini anlattı, sorulara cevap verdi.

EVET DEMEK İÇİN ONLARCA SEBEP VAR

Ak Parti Antalya Milletvekili ve TBMM İnsan Hakları Komisyonu üyesi Atay Uslu, Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemine “Evet” demek için çok fazla sebep olduğunu, hayır demek için tek bir dahi makul, mantıklı, hukuki sebeb olmadığını ifade etti.

KUVVETLER AYRILIĞI

Antalya Milletvekili Atay Uslu Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemine Evet diyoruz toplantılarında şu bilgileri verdi: “Meclis ve Cumhurbaşkanı eşzamanlı ama ayrı seçimler ile seçilecek. Hem Meclisin hem de Cumhurbaşkanı’nın seçimleri yenileme yetkisi var. Hem ayrı seçim hem karşılıklı seçimleri yenileme gibi denge-denetleme mekanizmalarıyla kuvvetler ayrılığı sağladığı için Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemine “Evet” diyoruz.

Yürütme güvenoyunu doğrudan halktan aldığı ve en az %51 ile seçildiği için Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine “Evet”diyoruz. İstikrarı sürekli kıldığı ve hızlı-etkin kararlar alıp uygulayabilecek güçlü yönetimler oluşturduğu için Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine “Evet” diyoruz.

SORUMLU CUMHURBAŞKANI

Sorumluluğu olmayan cumhurbaşkanına, siyasi ve cezai sorumluluk getirdiği için Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine “Evet” diyoruz.

Cumhuriyetimizin demokratik devlet ve hukuk devleti niteliğini güçlendirdiği için Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine “Evet” diyoruz.

GÜÇLÜ YÖNETİM

Başbakanlığı kaldırarak çift başlı yürütmeyi ve kavgaları kaldırdığı için Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine “Evet” diyoruz.

Sadece milletin sandıkta verdiği oylar ile hükümet kurulduğu ve hükümet sadece seçimlerle değiştirilebildiği için Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine “Evet” diyoruz.

Halka rağmen iktidar olunmayacağı, halka rağmen iktidar değiştirilemeyeceği ve her şey halk iradesi ile olacağı için Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine “Evet” diyoruz.

aCumhurbaşkanlığı hükümet sitemine Evet diyoruz çünkü;

Türkiye kazanacak,

Esnafımız kazanacak,

Çiftçimiz kazanacak,

Sanayicimiz kazanacak,

Milletimiz kazanacak… ”

SON KARAR MİLLETİMİZİN

Esnaf ve çiftçilerle buluşma ziyaretlerinde Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Ak Parti ilçe başkanı Arif Yavuzer ve teşkilatı hazır bulundular.

Kumluca’daki toplantıların sonunda Ak Parti Milletvekili Atay Uslu vatandaşların sorularına cevap verdi ve toplantıları “Söz de, Karar da milletimizin” diyerek tamamladı.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle