Hoşgeldiniz  

Atatürk’ün Aspendos Antik Tiyatrosu’ Na Gelişinin 87. Yılı Kutlandı

Deniz Porsuk | 09 Mart 2017 | Antalya Haber, Gündem A- A+

Atatürk’ün Aspendos Antik Tiyatrosu’ Na Gelişinin 87. Yılı Kutlandı

Atatürk’ün Antalya’nın Serik ilçesindeki tarihi Aspendos Tiyatrosunu ziyaretinin 87. yıldönümü törenlerle kutlandı.

Atatürk'ün Aspendos Antik Tiyatrosu' Na Gelişinin 87. Yılı Kutlandı, System.String[]
Atatürk’ün  Antalya‘nın Serik ilçesindeki tarihi Aspendos Tiyatrosunu ziyaretinin 87. yıldönümü törenlerle kutlandı.

İlk tören, Serik Cumhuriyet Meydanı’nda  Atatürk anıtına çelenklerin sunulmasıyla başladı. Törene, Kaymakam  Haluk Şimşek, Belediye Başkan Yardımcısı Bünyamin Okudan, Cumhuriyet Baş savcısı Harun Karahan, daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Buradaki törenin ardından ikinci kutlamalar Aspendos Antik Tiyatrosunda devam etti.

Serik Kaymakamı  Haluk Şimşek burada yaptığı konuşmada, “Ulu Önder  Atatürk 9 Mart 1930 yılında Aspendos’u ziyaret etmiştir. Gelişinin yıldönümünü kutluyoruz. 6 Mart tarihinde  Antalya, 9 Mart tada Serik’e geldi. Aspendos’u ziyareti sırasında buradaki vatandaşlarla sohbet etti. ” dedi. Genç öğrencilere seslenen Kaymakam Şimşek, “Ülkemiz üzerinde o zaman yabancı ülkelerin emelleri vardı her zaman da var. Yabancı güçler bizimle uğraşıyorlardı. O zamanlar okumayan insanımız çoktu. Bizler de bilime ilime teknolojiye önem vermemiz lazım. Gençlerimizin bilime önem vermesi lazım.  Atatürk o zamanlar kadınlara öncelik verdi. Kadınlarımız şu anda da istediğimiz yerde değil. Bizim de kadınlarımıza öncelik vermemiz lazım. Bu gün yine aynı devletlerin oyunlarına karşı mücadele veriyoruz. Onların elinde olan bilginin bizde de olması lazım. Bizi bölmeye çalışıyorlar. Onun da farkındayız. Mücadelemiz devam edecek” dedi.

Program Halk Eğitim Merkezi folklor ekibi gösterileri ile devam ederken, ardından da  Atatürk‘ün Serik e gelişi ile ilgili okullar arasında düzenlenen Şiir, kompozisyon ve resim dalında dereceye giren öğrencilere Kaymakam  Haluk Şimşek, Belediye Başkan Yardımcısı Bünyamin Okudan ve Cumhuriyet Başsavcısı Harun Karahan tarafından ödüllerin verilmesiyle son buldu.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle