Hoşgeldiniz  

Antalyalılardan Asmek Kurslarına Yoğun İlgi

Deniz Porsuk | 09 Mart 2017 | Antalya Haber, Gündem A- A+

Antalyalılardan Asmek Kurslarına Yoğun İlgi

Antalya Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (ASMEK), yaygın eğitimde Antalyalıların ilk tercihi oldu.

Antalyalılardan Asmek Kurslarına Yoğun İlgi, System.String[]
Antalya Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (ASMEK), yaygın eğitimde Antalyalıların ilk tercihi oldu. Nitelikli kursları ve mesleki eğitimi ile ASMEK, 2016-2017 eğitim yılında 917 kurs ve 23 bin kursiyer sayısına ulaştı.

2004 yılında Büyükşehir Belediye Başkanı  Menderes Türel ve eşi Ebru Türel’in kültür çadırlarında başlattığı ASMEK, bugün modern kurs merkezleri, derslik ve atölyeleriyle  Antalya‘nın 12 ilçesinde 21 kurs merkeziyle 23 bin kursiyere hizmet veriyor. İkinci dönem derslerine başlayan ve her yıl artan kursiyer sayısı, açılan yeni birimleriyle eğitimde ASMEK, bünyesindeki 191 farklı branşıyla Antalyalıların sosyal yaşamlarına katkı sağlarken, mesleki eğitimi destekliyor ve geleneksel el sanatlarına yeniden hayat veriyor.

Büyükşehir Belediyesi Yaygın Eğitim Şube Müdürü Alev Aslangiray, gönüllülük esasına dayalı yaygın eğitim kuruluşu olan ASMEK’lerin Antalyalıların meslek edinme ve mesleki gelişimini desteklediğini ifade etti. Aslangiray, “Bunun yanında hobi edinme amaçlı, geleneksel, unutulmaya yüz tutmuş el sanatlarını yeniden canlandırmaya yönelik kurslarımız var. Çok farklı branşlarda kurs açıyoruz. Kurs merkezlerimizin vatandaşlarımızın kolay ulaşabilecekleri yerlerde olması da çok önemli. ASMEK’ler çok fazla yerde açılıyor. İnsanların en çok talep ettikleri bölgelerde birimler oluşturuyoruz” dedi.

Kaliteli ve nitelikli eğitim

ASMEK’lerin eğitimde öncü bir rol üstlendiğini ifade eden Alev Aslangiray, “Kaliteli ve nitelikli bir eğitim hizmeti veriyoruz. Merkezlerimizde TSE belgesi ile belgelendirilmiş bir hizmet veriliyor. Bunun dışında diğer kurumlarla işbirliği içerisinde çalışıyoruz. KOSGEB ile işbirliği kapsamında girişimcilik kursları açıyoruz. Milli Eğitim ile işbirliği içerisinde kurslarımız ilerliyor. Üniversite ile bir işbirliği protokolü imzalayacağız. Hizmeti sürekli kaliteli hale getirebilmek için diğer kurumların da tecrübelerinden faydalanmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

Olumlu geri dönüş

Değişen kursiyer profiliyle pek çok kişinin ASMEK’den faydalandığını belirten Aslangiray, konuşmasını şöyle tamamladı:

“Evden çıkmayan bayanlar, kurslarımızdan faydalanıp evlerinden çıkıyorlar. Hem meslek ve uğraş edinip hem de sosyal çevre ediniyorlar. Bu aslında onların kişiliklerini geliştirmeleri açısından da çok önemli. Yabancı dil eğitimi görüp yurtdışına giden ya da yurtdışından gelip Türkçe öğrenerek diğer kurslarda da meslek edinen kursiyerlerimiz var. Girişimcilik kursumuzu alıp daha sonrasında iş yeri açan kursiyerlerimiz var. Yaygın Eğitim Şube Müdürlüğü olarak kursiyerlerimizden oldukça olumlu geri dönüşler alıyoruz.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle