Hoşgeldiniz  

Antalya ShoppingDays’a kadın eli değiyor

Deniz Porsuk | 21 Temmuz 2017 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

Antalya ShoppingDays’a kadın eli değiyor

ANTALYA Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) ana sponsorluğunda Antalya Tanıtım A.Ş organizasyonunda gerçekleştirilen Antalya Alışveriş Günleri (Antalya ShoppingDays) devam ediyor. 7 Temmuz’da başlayan, 77 gün sürecek, 25 TL ve üzerinde kredi kartı ile yapılacak her alışveriş ile otomatik olarak 7 otomobil ve birçok armağan kazanma şansının sunulduğu etkinliğe TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi, 26 ile 28 Temmuz tarihleri arasında düzenleyeceği etkinliklerle destek verecek.

ANTALYA TICARET VE SANAYI ODASI (ATSO) ANA SPONSORLUGUNDA ANTALYA TANITIM A.S ORGANIZASYONUNDA GERCEKLESTIRILEN ANTALYA ALISVERIS GUNLERI (ANTALYA SHOPPINGDAYS) DEVAM EDIYOR.(SERAP KOCAOGLU) (FOTO:ANTALYA-DHA)

TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu Antalya Alışveriş Günleri’ne verdiği destekten büyük mutluluk duyduğunu kaydeden Başkan Davut Çetin, “Alışveriş festivalleri, turizmi çeşitlendirmek ve desteklemek için bütün büyük turizm destinasyonlarında yapılan önemli etkinliklerdir. Amerika’dan Avrupa’ya ve Çin’e kadar birçok ülke ve şehirde alışveriş festivalleri düzenlenir. Avrupa’nın Noel alışverişi, ABD’nin Outlet festivali, Dubai, Singapur festivalleri ünlüdür. Her yıl yüzbinlerce insan bu etkinlikler için o destinasyonlara gider, o kentlerde ticaret canlanır, katma değer yaratılır” dedi.

 

BU TÜR ETKİNLİKLER KENTİN ORTAK GÜNDEMİ OLMALI

 

ATSO olarak kente değer katacağına, ticarete canlılık getireceğine inandıkları bir alışveriş festivalinin birincisini geçen yıl düzenlediklediklerini aktaran Başkan Çetin, “Bu yıl da ikincisini düzenliyoruz. Büyük bir fedakarlıkla, önemli bir bütçe ayırarak hayata geçirdiğimiz festivalin istediğimiz, arzuladığımız ivmede büyümesi için kurumlarımızın, işletmelerimizin, halkımızın da sahiplenmesi gerekiyor. Çünkü bu tür etkinlikler birliktelikle, sahiplenmeyle, sabırla, inatla, özveri ile belli bir noktaya gelir. Bu tür etkinlikler kentin ortak gündemi olmalı” dedi.

 

KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU SORUMLULUK ÜSTLENDİ

 

Kadın Girişimciler Kurulu’nun bu sorumlulukla etkinliğe destek vermek için geniş katılımlı bir toplantıda biraraya geldiğini belirten Başkan Çetin, “Kadın girişimcilerimiz 3 günlük bir programla cadde alışverişine renk katacak. Fener, Şirinyalı, İsmet Gökşen ve Portakal Çiçeği Bulvarı’nda ticaret canlanacak. 26 ve 28 Temmuz tarihleri arasında özellikle kadın girişimcilerin ağırlıkta olduğu Fener, Şirinyalı, İsmet Gökşen ve Portakal Çiçeği Bulvarı güzergâhındaki işletmeler saat 23.00’e kadar açık kalacak. Bu proje ilerleyen süreçte Işıklar Caddesi ile devam edecek. Muratpaşa Belediyesi’nin de desteği ile cadde ışıklandırmaları yapılacak. İşletmeler canlı müzik performansları, dans gösterileri düzenleyecek ve mağazalar tarafından bu tarihlere özel indirim avantajları sağlanacak” diye konuştu.

 

TİCARİ DAYANIŞMA ÖRNEĞİ

 

Yapılan örnek çalışma ile bölgedeki ticari dayanışma kültürüne de katkı sağlanacağını dile getiren Başkan Davut Çetin, “Etkinlikler boyunca cadde üzerinde yer alan kadın işletme sahipleri, arka sokaklarda yer alan işletme sahiplerine destek vermek üzere ürün satışı ve teşhiri konularında birbirlerine destek olarak ticari dayanışmaya da gidecekler” dedi.

 

ATSO HER ZAMAN KADIN GİRİŞİMCİLERİN YANINDA OLDU

 

TOBB Antalya Kadın Girişimciler İcra Komitesi Başkanı Serap Kocaoğlu da yapılacak çalışmaya destek olan ATSO Yönetim Kurulu’na teşekkür ederek, “Bu projede de ATSO’nun bizim yanımızda olduğunu bir kez daha görmüş olduk. Ayrıca, Muratpaşa Belediyesi, Antalya Tanıtım A.Ş, Mutlu Portakal Kadın Kooperatifi kurucularına ve katılım desteği vererek işbirliği sağlayan işletme sahiplerine de çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle