Hoşgeldiniz  

Antalya Kepez Belediyespor’dan İddia: “Basketçilerimiz Tehdit Edildi”

Deniz Porsuk | 14 Mart 2017 | Antalya Haber, Gündem A- A+

Antalya Kepez Belediyespor’dan İddia: “Basketçilerimiz Tehdit Edildi”

TÜRKİYE Basketbol 2’nci Ligi takımı Kepez Belediyespor’un Basketbol Şube Sorumlusu Hakan Çatal, deplasmanda karşılaşacakları Artvin Belediyesporlu oyuncuların, “Artvin’e gelmeyin.

Antalya Kepez Belediyespor'dan İddia:
TÜRKİYE Basketbol 2’nci Ligi takımı Kepez Belediyespor’un Basketbol Şube Sorumlusu Hakan Çatal, deplasmanda karşılaşacakları  Artvin Belediyesporlu oyuncuların, “Artvin’e gelmeyin. Cesediniz çıkar” diyerek basketçilerini tehdit ettikleri iddiasında bulundu.

Maçı kazanan takımın 6’lı finale yükseleceğini belirten Hakan Çatal, 3’üncü müsabakanın perşembe günü  Artvin‘de oynayacaklarını belirtti. Hakan Çatal,  Artvin‘de oynanan ilk maçta olaylar çıktığını, tribünden fiziki saldırıya uğradıklarını, salondan zabıta ve polis eşliğinde ayrıldıklarını dile getiren Çatal,  Antalya‘da oynanan 2’nci maçta alınan galibiyetin ardından bu karşılaşmayı kazanan takımın 6’lı finale yükseleceğini hatırlattı. Artvin’deki maçta can güvenliklerinin sağlanması, maçta çıkabilecek olaylara önlem alınması için  Antalya İl  Emniyet Müdürlüğü, Valilik ile  Türkiye Basketbol Federasyonu’na talepte bulunduklarını vurgulayan Çatal, şöyle devam etti:

” Artvin Belediyesporlu oyuncular, basketçilerime, (Artvin’e gelmeyin. Artvin’den cesediniz çıkar) tehdidinde bulundu. Genç oyuncularımız da bu tehditlerden korktu, velileri de endişelendi.”

ARTVİN BELEDİYESİ BAŞKANI: “ÜSTE ÇIKMAYA ÇALIŞIYORLAR”

Artvin Belediyespor Başkanı Zafer İnce ise iddialara şöyle cevabı verdi:

“Biz Kepez’e yenildik. Oyuncularım darp edildi, hakaret edildi, küfür edildi. Maç bittikten sonra pet şişe atıldı, hakarete uğradık. Bunları söylemiyoruz. Bu iddialarla zeytinyağı gibi su üstüne çıkmaya çalışıyorlar. Kaale alınacak şey değil. Sporcunun aralarında dediğine ben ne yapabilirim. Öyle bir şey de olmamıştır. Gelsinler misafirimiz olsunlar. Daha önce de geldiler ağırladık, yine aynı şekilde ağırlayacağız. Bu şekilde düşüncüler bizi üzer. Maç 1-1. Biri elenecek. Ya biz kazanacağız ya onlar. Perşembe günü maç, centilmence geçecek ve bir takım kazanacak.”

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle