Son Dakika
22 Eylül 2018 Cumartesi

ANTALYA KEMER’DE EĞİTİMİN YÜKSELEN YILDIZI GÖYNÜK FEN LİSESİ’NDE BAŞARI GELENEKSELLEŞTİ

13 Eylül 2018 Perşembe, 16:03

2011-2012 Eğitim ve Öğretim yılında ilçemiz Göynük Mahallesinde eğitime başlayan Göynük Fen Lisesi; şehrin keşmekeşliğinden uzak doğa ile iç içe olan yerleşkesi ile eğitim için; olumlu şartları bünyesinde barındırıyor. Üniversite yerleştirme sonuçlarında her yıl başarı çıtasını daha yukarılara çeken Göynük Fen Lisesi , 2018 YKS yerleştirme sonuçlarında 52 mezun öğrencisinden İlk 5.000 arasına 3 öğrenci, ilk 5000-10.000 öğrenci arasına 5 öğrenci, ilk 10.000-20.000 arasına 8 öğrenci, ilk 20.000- 40.000 arasına 22 öğrenci yerleştirerek büyük bir başarıya imza atmıştır.

Okulumuzun 425 öğrenci kapasitesi bulunmakta ve bunlardan 300 öğrenci yatılı olarak kalmakta diğer öğrencilerimiz ise Kemer ve Antalya’dan servis ile gelmektedirler. Ayrıca yıl içerisinde gerçekleştirilen bilim fuarları, ulusal proje yarışmalarında alınan dereceler, sportif ve sanatsal faaliyetler, yurt içi ve yurt dışı geziler ile öğrenci velilerini de kapsayan kitap okuma kampanyaları Göynük Fen Lisesi’ni çekim merkezi haline getirmektedir.

Okul İdaresi ile Okul Aile birliğinin etkinliği ve öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizin üstün gayretleri meyvelerini vermiş aşağıdaki gurur tablosunu oluşturmuşlardır. Her bir öğrencimizi ayrı ayrı tebrik ederiz.

1- Zindan KURT – Koç Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği (%100 Burslu)

2- Rana ERKEZEN Akdeniz Üniversitesi TIP Fakültesi

3- Barış Arman COŞGUN Akdeniz Üniversitesi TIP Fakültesi

4-Ziya ÖZET Adnan Menderes Üniversitesi TIP Fakültesi

5-Ahmet DEMİR Adnan Menderes Üniversitesi TIP Fakültesi

6-Hatice BİÇER Necmettin Erbakan Üniversitesi TIP Fakültesi

7-Zeynep Sinem TUNÇ Gazi Osman Paşa Üniversitesi TIP Fakültesi

8-Mehmet ÇOBAN Dokuz Eylül Üniversitesi HUKUK FAKÜLTESİ

9- Aslı YÜREK Akdeniz Üniversitesi DİŞ HEKİMLİĞİ

10- Ayşenur Ceyhan Süleyman Demirel Üniversitesi DİŞ HEKİMLİĞİ

11- Özge Koca Katip Çelebi üniversitesi DİŞ HEKİMLİĞİ

12- Karanfil Nur KULA Adnan Menderes Üniversitesi DİŞ HEKİMLİĞİ

13- Anıl Baran ALBOĞA Uşak Üniversitesi DİŞ HEKİMLİĞİ

14-Hicran ZEYTİNCİ Sıtkı Koçma Üniversitesi FİZİK TEDAVİ VE REHABİLİTASYON

15- Fatime AKINCI Süleyman Demirel Üniversitesi FİZİK TEDAVİ VE REHABİLİTASYON

16-Doğukan Öz Hacattepe Üniversitesi ELEKTRİK ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ

17- Yusuf Can AKTAY İstanbul Teknik MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ

18- Doğukan ÇELİK Gazi Üniversitesi ELEKTİRİK ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ

19-Tunahan Doğan Yıldız Teknik Üniversitesi MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ

20- Batuhan SAYGI Sakarya Üniversitesi ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ

21- Özge Nuray TİRYAKİ Konya Teknik Üniversitesi ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ

22- Tunahan SAY İstanbul Teknik Üniversitesi İŞLETME MÜHENDİSLİĞİ

23- Mehmet Can COŞAN İstanbul Teknik Üniversitesi METALÜRJİ VE MALZEME MÜHENDİSLİĞİ

24-Oğuzhan AKTAN Celal Bayar Üniversitesi YAZILIM MÜHENDİSLİĞİ

25-Dilara ULU Ankara Üniversitesi İngilizce GIDA MÜHENDİSLİĞİ

26- Ece KAYAKCI Muğla Üniversitesi İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ

27-Fatih BIÇKI Adnan Menderes Üniversitesi BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ (İNGİLİZCE)

28-Arda ORAL İstanbul Beykent Üniversitesi ENDÜSTRİYEL TASARIM MÜHENDİSLİĞİ (%50 BURSLU)

29- Valeriya Sevruk Akdeniz Üniversitesi İÇ MİMARLIK

30- Esra ALTINTAŞ Akdeniz Üniversitesi İÇ MİMARLIK

31- Asena Ece OĞUZHAN Kırıkkale Üniversitesi VETERİNERLİK

32- Reyhan Münire YILDIRIM Yıldız Teknik Üniversitesi FEN BİLGİSİ ÖĞRETMENLİĞİ

33- Belgin CÖMERT Süleyman Demirel Üniversitesi HEMŞİRELİK

34- Kader TUĞRUL Akdeniz Üniversitesi HEMŞİRELİK

35-Zehra Betül GÜLBUDAK Akdeniz Üniversitesi HEMŞİRELİK

36- Hilmi Mert ŞAHİN Dokuz Eylül Üniversitesi DİL BİLİMİ

37- Aygün SARI Dokuz Eylül Üniversitesi MATEMATİK

38-Yasemin GÜLLÜ Ege Üniversitesi MOLEKÜLER BİYOLOJİ VE GENETİK

Haber Sistemi Tasarım ve Programlama: Moradam SEO