Hoşgeldiniz  

Anne” Olmak Için 60 Kilo Verdi – Antalya

Deniz Porsuk | 21 Şubat 2017 | Antalya Haber, Gündem A- A+

Antalya’da dengesiz beslenme nedeniyle 110 kiloya ulaşan Seda Kaçan, geçirdiği tüp mide ameliyatının ardından 8 ayda 60 kilo vermeyi başardı.

SÜLEYMAN ELÇİN –  Antalya‘da dengesiz beslenme nedeniyle 110 kiloya ulaşan Seda Kaçan, geçirdiği tüp mide ameliyatının ardından 8 ayda 60 kilo vermeyi başardı.

Muratpaşa ilçesinde yaşayan Seda Kaçan (27), küçük yaşlardan itibaren hızla kilo almaya başladı. 2,5 yaşındayken 25 kilo olan Kaçan, okul yıllarında da dengesiz beslenme nedeniyle kilo almayı sürdürdü.

Sürekli diyet yapmasına rağmen bir türlü kilo veremeyen ve en büyük hayali olan “annelik” duygusunu yaşamak isteyen Kaçan, çevresindeki kilolu kadınların hamile kalmakta sıkıntılar yaşaması üzerine zayıflamaya karar verdi.

Diyet ile zayıflamayı başaramayan Kaçan, tüp mide ameliyatı için  Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Genel Cerrahi Bölümünden Doç. Dr. Ayhan Mesci’ye başvurdu.

“Bu kilolarımla benimle ilgilenmez” diyerek sevgisini açıklamadı

Mesci’den operasyona ilişkin bilgi alan Kaçan, ameliyat kararı vermeden önce kendisine, “Ameliyat hamile kalmama engel olur mu?” diye sordu. Mesci’nin hamilelikle ilgili sıkıntı olmayacağını belirtmesi üzerine ameliyata karar veren Kaçan’ın midesi bir çay bardağı kadar küçültüldü. Kaçan, ameliyattan sonra 8 ayda 60 kilo vererek 110 kilodan 50 kiloya düşmeyi başardı.

Zayıfladıktan sonra hayatı tamamen değişen Kaçan, yıllardır tanıdığı ancak duygularını, “Bu kilolarımla benimle ilgilenmez” diyerek açıklamadığı Kadir Kaçan (30) ile paylaştı. Kaçan’ın da hislerine karşılık vermesiyle çift 5 ay önce evlendi. 2,5 aylık hamile olan Kaçan, yıllardır hayalini kurduğu annelik duygusunu yaşamak için bebeğini kucağına alacağı günü heyacanla beklemeye başladı.

“Hayallerime tek tek kavuştum”

Kaçan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, küçük yaşlardan itibaren yaşıtlarına göre hep iki katı kiloda olduğunu söyledi. Kiloları nedeniyle annesinin desteğiyle iki yaşından itibaren yürüyebildiğini ifade eden Kaçan, hayatının kilo vermek için diyet yapmakla geçtiğini anlattı.

Kiloluyken kendisine güveni olmadığını ve yapmayı hayal ettiği işleri, “Kilom var, yapamam” düşüncesiyle engellediğini belirten Kaçan, şunları söyledi:

“Ameliyattan sonra hayatımda her şey bir anda değişti. Bütün elbiselerimi yeniden almak zorunda kaldım. Yeme alışkanlıklarım değişti.  Bebek sahibi olmak hep hayalimdi. Kilolu arkadaşlarım vardı ve hamile kalmakta sıkıntı yaşıyorlardı. ‘Evlenirsem çocuk sahibi olmak için kilo vermem lazım’ dedim. Kilo verdim ve 2,5 aylık hamileyim. Çocuğu henüz hissetmiyorum ama çok heyecanlı ve mutluyum. Hayallerime tek tek kavuştum.”

Eşini 14 yıldır tanıdığını ifade eden Kaçan, “Kendisini ilk gördüğümde ‘Ne yakışıklı çocuk, ama benimle kilolarım nedeniyle ilgilenmez.’ demiştim. Kilo verdim. Eşim bana, ‘Eskiden sana bu gözle bakmamıştım’ dedi. Sevdiğim insanla mutlu bir hayat sürmeye başladım. Kilo verdikten sonra sağlığımı da kazandım. Bel ağrılarım geçti. Özgüvenim geldi. Hayatım boyunca dar elbise ve topuklu ayakkabı giymeyi istemiştim ancak giyememiştim. Kilo verdikten sonra bu hayallerim de gerçek oldu.” diye konuştu.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle