Hoşgeldiniz  

Alanya’ya 600 milyonluk yatırım

Deniz Porsuk | 13 Haziran 2017 | Antalya Haber, Gündem, Oteller, Turizm, Yaşam A- A+

Alanya’ya 600 milyonluk yatırım

ALANYALILARLA iftarda buluşan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Alanya’ya 400 milyonu Büyükşehir Belediyesi, 200 milyonu Karayolları olmak üzere 600 milyon liranın üzerinde yatırım kazandırdıklarını söyledi.

Büyükşehir Belediyesi Alanya’da iftar sofrası kurdu. Alanyalıların yoğun katılım gösterdiği iftar yemeğine Başkan Menderes Türel de katıldı. Türel, orucunu vatandaşlarla birlikte açtı. İftar yemeğinin ardından Alanyalılara seslenen Başkan Türel, Ramazan ayını kutlayarak, “Allah herkese kötü duygudan, kötü fikirden, kötü sözden, yalandan, riyadan, gıybetten, fitneden uzak bir oruç nasip etsin” dedi. Birlik beraberlik mesajları veren Türel, şehit ve gazileri de andı.

ALANYA HALİ TÜRKİYE’NİN EN GÜZELİ OLACAK

Ak Köprü’yü hizmete açarak 12 mahalleyi birleştirdiklerini kaydeden Türel, “Alanya Hal Projemiz çok güzel bir şekilde yükselmeye başladı. Sadece Alanya Hal Projesi’nde Büyükşehir Belediyesi olarak 100 milyon yatırım yapıyoruz. Alanya Toptancı Hali Türkiye’nin en modern, en çağdaş, en güzel toptancı hali olacaktır” dedi.

ALANYA’NIN ÇÖPÜNDEN ELEKTRİK ÜRETİLECEK

Alanya’ya katı atık çevrim tesisi kuracaklarını söyleyen Başkan Türel, “Artık Alanyamız dünya şehri diyoruz; ama bunu iyice hak edecek hale getirmemiz lazım. Alanyamızda eskiden çöpü nereye depolayacağımızı kara kara düşünüyorduk. Şimdi Alanya’da katı atık çevrim tesisi kuruyoruz. Yani çöpten elektrik elde edeceğiz. Artık Alanya’nın çöpü altın oluyor haberiniz olsun. Böylelikle çöpten elektrik elde eden bir şehir haline geleceğiz. Bütün bürokratik süreçler tamamlandı” diye konuştu.

KADINLAR PLAJI TEMMUZDA HİZMETTE

İkinci kadınlar plajını Alanya’da temmuz ayında açacaklarını söyleyen Başkan Türel, “Hanım kardeşlerimizin en güzel şekilde denizden istifadesini sağlayacağız. Böylelikle çok önemli bir hizmeti yerine getirmiş olacağız. Alanya ve Gazipaşa’dan ücretsiz servis koyacağız. Giriş ücretsiz, artık benim hanım kardeşlerim denize uzaktan bakmayacak” dedi.

HASTA YAKINLARINA SOSYAL TESİS

Artık Alanya’da hasta yakınlarının hastane bahçesindeki banklarda gecelemeyeceğini, ağaçların altında uyumayacaklarını söyleyen Türel, devlet hastanesinin yanında hasta yakınlarının en güzel şekilde kalacağı bir konaklama tesisi inşa edeceklerini, yüklenici firmaya yer teslimini yaptıklarını ifade etti.

5 BİN KİŞİYE YEMEK YARDIMI

Devlet hastanesi yanına konaklama tesisiyle birlikte 30 bin metrekarede çok güzel bir park yapacaklarını kaydeden Türel, “Tosmur’daki aşevimizi yakında hizmete açıyoruz. Günde 5 bin ihtiyacı olan vatandaşımızın ayağına aş götüreceğiz. Antalya’da sosyal kart projemizi 3 binden 10 bine çıkardık. Alanya’da da sosyal kart sayısını 250’den 850’ye yükselttik” diye konuştu.

Alanyaspor Tesisleri ile ilgili bütün bürokratik işlemleri tamamladıklarını belirten Başkan Türel, “Protokolünü başkanımızla beraber imzaladık. En kısa sürede temellerini atacağız ve Alanyaspor’a Avrupa’nın en iyi tesislerini Antalyaspor’dan sonra kazandıracağız” dedi.

Alanya’da 400 milyonu Büyükşehir Belediyesi, 200 milyonu Karayolları olmak üzere toplam 600 milyon liranın üzerinde yatırım kazandırdıklarını açıklayan Türel, “Bitirdiğimiz ve başlattığımız projelerle bu bütçe Alanyamıza helal olsun. Alanyamız her şeyin en güzeline layıktır” dedi.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle