Alanya Başsavcılığı ile işbirliği protokolü imzalandı

17 Mart 2017 Cuma, 17:44

Antalya Büyükşehir Belediyesi ile Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı arasında denetimli serbestlik kapsamında kamuya yararlı bir işte ücretsiz olarak çalıştırılması kararı verilen hükümlülerin belediye bünyesinde çalıştırılmasına yönelik işbirliği protokolü imzaladı.

Alanya’da gerçekleşen protokole Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ile Alanya Cumhuriyet Başsavcısı Musa Taşkın imza koydu. Başkan Türel, protokol töreninde yaptığı konuşmada, şunları söyledi: “Herhangi bir ceza nedeniyle hüküm giymiş hükümlülerin belediyemizin hizmetlerinde topluma da adaptasyonlarını sağlamak adına çalıştırılmak üzere, Alanya Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nün koordinasyonluğunda Başsavcılığımızın tasrifleriyle bir imza atacağız. Böylelikle Antalya Büyükşehir Belediyemizde hem çalışma esasları noktasında verimliliği düşünmüş olacağız, daha ucuz maliyetli hizmet imkânını bulacağız hem de hükümlü kardeşlerimizin topluma adaptasyonu noktasında önemli bir hizmet verilmiş olacak. Bu protokolü bizlerle imzalayarak hem Büyükşehir Belediyemizin hem de hükümlülerimizin topluma kazandırılması hususunda iki taraflı kazanımı sağladığı için Sayın Başsavcımıza teşekkür ediyorum.”

BAŞSAVCIDAN TÜREL’E DESTEK TEŞEKKÜRÜ

Alanya Cumhuriyet Başsavcısı Musa Taşkın da cezanın en önemli amaçlarından birinin de insanı ıslah etmek olduğunu vurgulayarak, “Hükümlüleri cezalarını infaz ettikten sonra onları sivil hayata adaptasyonlarını sağlamak ve meslek sahibi yapmak amacıyla birçok kamu kuruluşumuzda istihdam etmekteyiz. Bu protokolü yapmamızın sebebi de Antalya Büyükşehir Belediyemizde aynı kapsamda denetimli serbestliğe ayrılmış hükümlülerimizin çalıştırılmasıyla ilgili olacak. İlgilerinden dolayı Antalya Büyükşehir Belediye Başkana Sayın Menderes Türele çok teşekkür ediyorum” dedi.

Haber Sistemi Tasarım ve Programlama: Moradam SEO