Hoşgeldiniz  

Akın akın ziyaretçi geliyor

Deniz Porsuk | 16 Haziran 2017 | Antalya Haber, Gündem, Kemer Güncel, Yaşam A- A+

Akın akın ziyaretçi geliyor

MOSKOVA’DA DÜZENLENEN BÜYÜK TÜRKİYE FESTİVALİ’NDE KEMER BELEDİYESİ STANDI YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

Küçük Moskova’dan Moskova çıkarması

Moskova’da düzenlenen Büyük Türkiye Festivali’nde Kemer Belediyesi standı ilgi odağı oldu. Standın ziyaretçi akınına uğramasından çok mutlu olduklarını kaydeden Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, “ Rusların gözünde Kemer’in yeri ayrı” dedi

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteği ile Türkiye Otelciler Federasyonu, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği, Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği, Turist Rehberleri Birliği, Türkiye Otelciler Birliği ve Rus-Türk İşadamları Birliği tarafından düzenlenen Büyük Türkiye Festivali, Rusya Federasyonu’nun başkenti Moskova meydanındaki ünlü Krasnaya Presnaya Parkı’nda başladı.

RUSLAR AKIN ETTİ
Festival başlar başlamaz Kemer Belediyesi’nin standı yoğun ilgi gördü. Kemer Belediye Meclis Üyesi Semih Top ile belediye birim müdürlerinin misafirleri ağırladığı standa akın eden Ruslar, Kemer’deki destinasyonlar hakkında bilgi aldılar. Yağmurlu havaya rağmen standın önünde kuyruklar oluşturan ziyaretçilere Kemer’le ilgili tanıtım broşürleri ve çeşitli materyaller sunuldu. Kemer Belediyesi, 3 gün boyunca düzenleyeceği renkli etkinliklerle ilçenin tanıtımını yapacak.

GÜL: KÜÇÜK MOSKOVAYIZ
Stantlarının gördüğü bu ilginin kendileri için sürpriz olmadığını kaydeden Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, “Ruslar ilçemize ‘Küçük Moskova’ adını taktılar. Çünkü Kemer’i adeta ikinci vatanları olarak görüyorlar. Rusya, Ukrayna ve Baltık ülkelerinde katıldığımız bütün fuarlarda ziyaretçi akınına uğruyoruz. Tüm Rus dostlarımıza, festivale katkısı olan tüm kurumlara ve emeğe geçen herkese yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

TÜRK RUS İLİŞKİLERİ GELİŞİYOR
100 bin kişinin ziyaret etmesi beklenen Büyük Türkiye Festivali’nin amacı; Türkiye ve Rusya ilişkilerinin gelişimine katkı sağlamak, Türk kültürünün tanıtımına destek olmak, turistik destinasyonları tanıtmak, ticari ürünlerin tanıtımına katkıda bulunmak, Türkiye-Rusya ilişkilerinin normalleşme sürecine katkıda bulunmak ve Türk misafirperverliğinden örnekler sunmak olarak açıklandı.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle