Hoşgeldiniz  

Aesob Başkanı Dere: “Tütün ve Alkol Satış Ruhsatları İçin Son Gün 31 Mart”

Deniz Porsuk | 30 Mart 2017 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere, Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurulu (TAPDK) sigara ve alkol satış ruhsatlarının 1 yıllık yenileme süresinin 31 Mart Cuma günü sona ereceğini söyledi.

Tütün mamulleri ve alkollü içeceklerin satışına ilişkin bayilerin alması gereken ruhsatların yenilenmesi için son gün 31 Mart 2017. TAPDK tarafından belirlenen belgeleri yenilemeyen esnaf ise satış yapamayacak. AESOB Başkanı Adlıhan Dere de, TAPDK sigara ve alkol satış ruhsatlarının 1 yıllık yenileme süresinin 31 Mart Cuma günü sona ereceğini söyledi. Büfe, restoran, bakkal, market ve diğer alkol ve sigara satışı yapan esnaflarını uyaran Dere, satış ruhsatlarının yenilemeyen esnafın, satış yapamayacaklarını vurguladı.

Esnafa son günü beklemeden ruhsatlarını yenileme çağrısında bulunan Başkan Dere, vatandaşın esnaftan daha güvenli alışveriş yapabilmesi için bu belgenin gerekli olduğunu ve turizm bölgesi olan Antalya‘da birçok esnafı ilgilendirdiğini belirterek, esnafın zor durumda kalmaması için bir an önce işlemlere başlaması gerektiğini belirtti. Dere, “Belgelerini vize yaptırmak isteyen işletmeciler, belge bedelini yatırdıklarını gösteren belge, iş yeri açma ve çalışma ruhsatları ile birlikte bağlı bulundukları ilçenin İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerine başvurmaları gerekmektedir. TAPDK sunum uygunluk belgesi sahibi satıcılar süre uzatım işlemleri esnasında, mevcut satış belgesinin asıl suretini ve işlem bedelini ödediklerine dair dekontu İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne ibraz etmek ve süre uzatım işlemini satış belgelerinin üzerinde gösterilmesini sağlamak zorundadırlar” dedi. Dere, esnafın vize işlemlerini sağlıklı bir şekilde yapabilmesi için bağlı bulundukları odalar aracılığı ile de işlemlerini yaptırabileceklerini ve odaların üyelerine bu konuda sonuna kadar yardım edeceklerini kaydetti.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle