Hoşgeldiniz  

Adrenalinleri “İnsan Sapanı” İle Zirveye Çıkıyor

Deniz Porsuk | 17 Haziran 2017 | Antalya Haber, Gündem, Kemer Güncel, Yaşam A- A+

Adrenalinleri “İnsan Sapanı” İle Zirveye Çıkıyor

Kemer’de 2365 rakımlı Tahtalı Dağı’na teleferikle çıkan tatilcilerin adrenalini, “insan sapanı” ile adeta zirve yapıyorDağın zirvesindeki “insan sapanı” diye adlandırılan bungy catapultta eğlenen turistler, mekanizmaya kurulan esnek iplerin motorla gerilip serbest bırakılmasıyla 18 metre yükseğe fırlatılıyor

Antalya’nın Kemer ilçesindeki tatilciler, 2365 rakımlı Tahtalı Dağı’nın zirvesine kurulan “insan sapanı” (bungy catapult) ile heyecanlarına farklı bir boyut katıyor.

Tahtalı Dağı’na 12 dakikalık teleferik yolculuğuyla ulaşan yerli ve yabancı turistler, burada sapan mantığıyla kurulu sisteme büyük ilgi gösteriyor. “İnsan sapanı” diye adlandırılan bungy catapultta eğlenen turistler, mekanizmaya kurulan esnek iplerin motorla gerilip serbest bırakılmasıyla 18 metre yükseğe fırlatılıyor.

Akdeniz’in eşsiz manzarasında güvenlik önlemleri alınarak bağlanan insanları havaya fırlatan mekanizmaya, özellikle ekstrem sporlarını sevenler büyük ilgi gösteriyor.

İnsan sapanı işletmecisi Can Kılınç, çocukların oynadığı sapanı farklı bir boyuta taşıdıklarını belirterek, ziyaretçileri kurulan mekanizmayla havaya fırlattıklarını söyledi.

Kılınç, 2365 metre yükseklikte 18 metre daha yukarı çıkmanın insana farklı bir heyecan yaşattığını ifade ederek, misafirleri “insan sapanı”nda ağırlamaktan mutluluk duyduklarını dile getirdi.

– “Hedefimiz geçen seneki 4 bin sayısını geçmek”

İnsan sapanı ile fırlatılmak isteyen misafirlere güvenlik önlemi olarak kask taktırdıklarını ve yelek giydirdiklerini anlatan Can Kılınç, “Daha çok Avrupa ve Asya ülkelerinden misafirler geliyor. Avrupalı ve Asyalı misafirler bu tür aktiviteleri çok fazla seviyor. Türk müşteriler ise çok fazla korkuyor. Biz ne kadar Türk müşterileri havaya zıplatmak istesek de Türkler olarak bu tür farklı heyecanlara kapalıyız. Geçen sene yaklaşık 4 bin misafiri havaya fırlattık. Hedefimiz bu yıl bu sayıyı geçmek.” diye konuştu.

Adana’dan tatil için ailesiyle Kemer’e gelen Gündüz Şendağ ise insan sapanı ile ilk defa havaya fırlatıldığını belirterek, kendisini kuş kadar hafif hissettiğini söyledi.

Şendağ, insan sapanını herkesin denemesini önererek, “Yaklaşık 3 yıl önce beynimde damar tıkanıklığı oldu. Şu anda, açılmayan damarım kalmadı.” diyerek espri yaptı.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle