Hoşgeldiniz  

9 metrelik yol 20 metreye çıkıyor

Deniz Porsuk | 10 Ekim 2017 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

9 metrelik yol 20 metreye çıkıyor

DÖŞEMEALTI Belediyesi, Bahçeyaka Mahallesi’ne bağlı Şehit Ahmet Küçükadalı Caddesi’ni yeniden inşa ediyor. Kapalı pazar yerinin yanındaki 9 metrelik yol 20 metreye çıkartılırken her iki tarafa yayalar için kaldırım ve yağmursuyu baskınlarını önlemek içinde yağmursuyu drenaj hattı kuruyor.

 

Döşemealtı İlçesi’nin merkez mahallelerinden Bahçeyaka’nın en işlek caddeleri arasında yer alan Şehit Ahmet Küçükadalı Caddesi, yeni düzenlemeyle hem araç hem de yayaların rahatlıkla kullanabileceği standartlara getiriliyor. Özellikle pazarın kurulduğu cuma günleri yayalar ve araç sürücüleri için tehlike yaratan 9 metrelik yol genişletilerek 20 metreye çıkartılıyor. Orta refüj ile bölünmüş yola çevrilen Şehit Ahmet Küçükadalı Caddesi’nde yayalar için de her iki tarafa kaldırım yapılacak.

 

Pazar alışverişine gelen esnafın ve vatandaşların yağmur sularından etkilenmemesi için caddenin alt yapısına yağmursuyu drenaj hattı kurulacak. Döşemealtı Belediyesi Fen İşleri ekipleri alt yapısı tamamlanan caddeyi sıcak asfalt ile kaplayıp 15 gün içerisinde hizmete açmayı planlıyor.

 

FOTOĞRAFLI

 

DHA-Bölge – Türkiye-Antalya – ANTALYA

Foto 1 indir

DOSEMEALTI BELEDIYESI, BAHCEYAKA MAHALLESI'NE BAGLI SEHIT AHMET KUCUKADALI CADDESI'NI YENIDEN INSA EDIYOR.(FOTO:ANTALYA-DHA)
indir

8 Kez Görüntülendi.
Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle