Hoşgeldiniz  

Kepez’de 19 Mayıs coşkusu

SEMİH KÖKEN | 20 Mayıs 2020 | Antalya Haber A- A+

Kepez’de 19 Mayıs coşkusu

Kepez Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramının 101. Yılını vatandaşların balkondan katılımıyla coşkuyla kutladı. Kepez’in dört bir yanını gezen 19 Mayıs Korteji ile ilçede muhteşem bir bayram heyecanı yaşandı.

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını dolayısıyla önleyici tedbirler kapsamında bu yılki  19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramının kutlama törenleri düzenlenemeyince, Kepez Belediyesi  bayram coşkusunu ilçe sokaklarına taşıdı. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 100. yılını ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını vatandaşların balkondan katılımıyla kutlayan Kepez Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramını da ilçe sakinlerinin balkondan katılımıyla coşkuyla kutladı. Sosyal mesafe kuralları ve gerekli hijyen şartlarının dikkate alınarak hazırlanan kutlama programında Kepez’in sokaklarında 19 Mayıs Korteji düzenlendi. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’de, 19 Mayıs Korteji’ne katılarak ilçe sakinlerinin bayram sevincine ortak oldu. Kırmızı ay yıldızlı tişört giyen ve şapka takan Başkan Tütüncü, elinde Türk Bayrağı ile ilçenin dört bir yanını gezerek, hemşehrilerinin bayramlarını kutladı.  19 Mayıs coşkusunun sokaklara taşındığı etkinlikte Nostaljik araçlar, Offroad araçları da korteje eşlik etti.

Kepez’de doya doya bayram  

19 Mayıs Korteji’nin hareket noktası olan DokumaPark’ta bir açıklama yaparak duygu ve düşüncelerini dile getiren Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “19 Mayıs 1919’un, 101. Yılında milli bayramın coşkusunu ve bu güzel günün heyecanını bütün hemşehrilerimize Kepez’in cadde ve sokaklarında yaşatmak ve taşımak için büyük bir gayretle güzel bir kortej hazırladık. “ dedi. Burada hem belediyemizin ekipleri var, hem de bununla  birlikte çeşitli hobi gruplarının,  sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri var. Onlarla güzel bir biçimde Antalya’nın cadde ve sokaklarına heyecanımızı bu milli duygularımızı taşıyacağız. Milli bayramlar kardeşliğimizi derinleştirdiğimiz, sürece milli duygularımızı hep birlikte zirveye taşıdığımız sürece güzel… Hemşehrilerimizin evde kaldığı bu günlerde onlara balkonlarından ulaşacağız ve kalpten kalbe gönülden gönüle bir yol bulacağız.” diye konuştu. Koronavirüs salgını nedeniyle sosyal mesafe kurallarının dikkate alınarak kutlamanın yapıldığını da belirten Başkan Tütüncü, “Bu süreçte sosyal mesafe her yerde şart… Araçların içerisinde, hemşehrilerimize balkonlardan el sallayacağız” dedi.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle